کد مطلب: 9082

نخستین عمل موفقیت آمیز عمل جراحی تومور نخاعی در بیمارستان قائم (عج) فیروزاباد انجام شد .

به گزارش فیروزنااحسان برزیده متخصص جراح مغز و اعصاب بیمارستان و سرپرست تیم جراحی پس از انجام عمل تومور نخاعی که برای اولین بار در سطح شهرستان صورت گرفته اظهار داشت: این عمل پس از تشخیص تومور نخاعی در ناحیه کمری خانمی 68 ساله و به مدت چهار و نیم ساعت صورت پذیرفت .

 

وی افزود: طی این عمل تومور 7 سانتی که ریشه های عصبی در نقطه حساس نخاعی را دربرگرفته بود بطور کامل از بدن بیمار خارج گردید .


 
برزیده ادامه داد: تومورهای نخاع شامل رشد توده های بافتی غیر سرطانی (خوش خیم) و یا سرطانی (بدخیم) در نزدیکی و یا داخل طناب نخاع و یا در داخل استخوان های ستون فقرات است.

 

 متخصص جراحی مغز و اعصاب بیمارستان قائم فیروزاباد اضافه کرد: چه تومورهای سرطانی و چه تومورهای غیرسرطانی نخاع باعث فشار روی نخاع و اعصاب ستون مهره ها می شوند و در نتیجه باعث بی حسی و یا بی حرکتی قسمت های پایین تر از تومور می شوند و گاهی اوقات تغییراتی در عملکرد روده و مثانه به وجود می آورند.

 

برزیده بیان داشت: این آسیب عصبی می تواند همیشگی باشد. اما اگر این تومور زود تشخیص داده و درمان شود، شاید بتوان عملکرد اعصاب را به آنها برگرداند.

 

 برزیده از علائم این تومور ابراز داشت: علائم تومور نخاعی را درد پشت و کمر ، بی حسی و ضعف عضلات بخصوص در ناحیه دست و پا، راه رفتن بسختی که منجر به افتادن فرد شود ، کاهش حساسیت به درد همچنین گرما و سرما، کاهش عملکرد روده و مثانه و فلج شدن قسمتهای مختلف بدن بسته به نوع تومور عنوان کرد.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد