کد مطلب: 9070

نخستین جشنواره استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد فارس با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستان آغاز به کار کرد.

به گزارش فیروزنا: محمد کرم‌اللهی، رئیس حوزه هنری استان فارس، در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد فارس که ظهر امروز در گلزار شهدای شهر فیروزآباد برگزار شد، اظهار داشت: این حرکت در برگیرنده هنجارها، ارزش‌ها و بایدها و نبایدهایی است که در فضای مسجد با نام دین، نام قرآن و نام انقلاب امتزاج پیدا می‌کند و در قالب هنر نمایش، در قالب هنر سرود و نقش و نوای هنرهای تجسمی و موسیقی می‌تواند نافع برای ملت و جامعه فیروزآباد باشد.

 

رئیس حوزه هنری استان فارس افزود: فیروزآباد شهری تاریخی، تمدن‌ساز، فرهنگی، انقلابی و متدین برای برگزاری جشنواره انتخاب شد و قرار است که فیروزآباد دبیرخانه دائمی تئاتر بچه‌های مسجد استان فارس باشد و در همین روزها هرساله میزبان هنروران مسجدی باشد.

 

کرم‌اللهی با  اشاره به هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: این هفته، جوشش و کوشش و تبلور ارزش‌ها و بایدهایی در حوزه هنر انقلاب اسلامی است و فرصتی است که آثاری که در طول یک سال ساخته و تولید شده، خود را بروز دهد.

 

وی با بیان اینکه هفته هنر انقلاب اسلامی به شهادت سید شهیدان اهل قلم گره خورده است، تصریح کرد: شهید آوینی همان است که وظیفه‌گرایی و تکلیف شناسی‌اش سبب شد در همه موقعیت‌ها از خرمشهر تا لبنان وافغانستان حضور پیدا کند.

 

رئیس حوزه هنری استان فارس با اشاره به سخن شهید آوینی که گفته « عمل صالح برای هنرمند تکلیفی در جهت بندگی و عبودیت و تثبیت حکومت الله بر سر سرزمین‌ها و جان‌ها است»، گفت: این نهال‌کاری شهید آوینی در عرصه هنر با باغبانی امام خمینی همراه بود و امروز ما میراث دار این حرکت هستیم.

 

کرم‌اللهی با اشاره به سالگرد شهادت صیاد شیرازی افزود: امیدواریم که ما هم توفیق شهادتی چون شهید آوینی و شهید صیاد را داشته باشیم.

 

سرهنگ پاسدار شمشاد محبی، فرمانده سپاه فیروزآباد با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید صیاد شیراز و شهید آوینی اظهار داشت: در نخستین جشنواره بچه‌های مسجد با موضوعاتی روبه‌رو هستیم که دغدغه همه مسئولان است.

 

وی با اشاره به موضوعات جشنواره گفت: در روزهای برپایی جشنواره نمایش‌هایی با مضامین آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی، عفاف و حجاب، روحیه شهادت و فرهنگ انتظار در مدارس و مساجد شهرستان فیروزآباد اجرا می‌شود که امید است این نمایش‌ها خروجی خوب و اثرگذار داشته باشد.

 

فرمانده سپاه شهرستان فیروزآباد افزود: هنرمندان متعهد و متخصص در این جشنواره شرکت و در زمینه دغدغه‌های اجتماعی و خانوادگی ورود کردند و امید است که در زمینه رفع این دغدغه‌ها نیز موثر باشد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین سید عزیزالله هاشمی‌زاده، امام جمعه شهرستان فیروزآباد نیز با بیان اینکه ماموریت مسجد در نسل اول انقلاب حرکت این نیروها برای دفاع از اسلام و انقلاب بود که آن را به خوبی انجام داد، گفت: مسجد در لغت به معنای محل سجده است و سجده بر خدا فقط ذکر نیست بلکه خون دادن هم است.

 

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد، بیان کرد: جا دارد که دوباره نسل جوان به مسجد بازگردد و ولایتمداری و روحیه شهدا را با هنر نمایش به مردم نمایش دهد چراکه برخلاف تصور همگان مسجد تنها مکانی برای عبادت نیست.

 

امام جمعه شهرستان فیروزآباد با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه در جوار گلزار شهدای این شهرستان گفت: اینکه جرقه جشنواره بچه‌های مسجد در فیروزآباد زده شده، حرکت خوبی است و امید است که هنرمندان بتوانند تصویری از هنرمندی شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم را از مساجد آغاز کنند.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد