بخشدار میمند؛

جشنواره بزرگ گلاب میمند اردیبهشت ماه امسال برگزار می‌شود

۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۹:۳۲:۵۵
کد مطلب: 9069

بخشدار میمند از برگزاری جشنواره بزرگ گل و گلاب در روزهای پنجم و ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه امسال خبر داد.

 

 

ظهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار فیروزنا، با اشاره به برگزاری جشنواره گل و گلاب در شهر میمند اظهار داشت: این جشنواره با برگزاری برنامه‌های شاد روزهای پنجم و ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه امسال در محل  استادیوم تختی میمند برگزار و پس از آن همایشی علمی به عنوان اختتامیه جشنواره با حضور مسئولان و کارشناسان استانی برگزار می‌شود.

 

 

بخشدار میمند با بیان اینکه این شهر قطب تولید  گل و گلاب در کشور است افزود: در این شهر یک هزار و 200 هکتار از زمین‌های کشاورزی زیرکشت گل محمدی و سار گل‌ها از جمله نسترن و بیدمشک است.

 

ظهرابی با بیان اینکه برداشت گل در این شهر آغاز شده بیان کرد: برداشت گل تا اواخر اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و با آغاز برداشت این بخش  بیش از 80کارگاه گلابگیر سنتی و صنعتی فعال شده و مردم نیز در این فصل از فضای زیبای ایجاد شده و بوی عطر گل‌های محمدی بهره‌مند می‌شوند.

 

وی بیان کرد: سالانه بیش از 10000 تن گلاب در این بخش تولید می‌شود که حدود 60 درصد به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر و 40 در صد آن به مصرف داخلی می‌رسد.

 

بخشدار میمند افزود:  همچنین حدود 40 نوع عرق گیاهی در این شهر به صورت انبوه برای عرضه به بازار تهیه می‌شود و 20 نوع عرق دیگر هم با توجه به سفارش مشتریان خاص تولید می‌شود.

 

ظهرابی تصریح کرد: مهم‌ترین مشکل شهر میمند در حوزه تولید مسئله بحث وقفی است که این چالش باعث شده آنچنان پیشرفتی صورت نگیرد


_______________________

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد