فرماندار شهرستان فیروزآباد:

محتوای تئاتر بچه های مسجد در کاهش آسیب های اجتماعی و اعتلای جامعه موثر است

۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰:۳۸
کد مطلب: 9065

فرماندار شهرستان فیروزآبادگفت: محتوای این تئاترها بیشتر درباره اخلاق خانواده، آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی، عفاف و حجاب، انتظار و مهدویت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و می‌تواند تاثیرگذاری خوبی به ویژه در زمینه آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.

به گزارش فیروزنا: سید کمال علوی فرماندار شهرستان فیروزآباد در نشست خبری با اهالی رسانه با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در شهرستان فیروزآباد اظهار داشت: فیروزآباد به عنوان میزبان برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد انتخاب شده که 6 شهرستان با 15 اثر در این جشنواره شرکت کردند.


وی درباره آثار ارسالی به جشنواره گفت: 7 از این آثار مورد مربوط به خواهران است و مابقی مربوط به آقایان است که در طول روزهای برگزاری جشنواره اجرا می‌شود.


فرماندار فیروزآباد با اشاره به برنامه‌های آغازین جشنواره افزود: 15 مسجد شهر برای این اجراها انتخاب شده و هماهنگی برای اجرای تئاتر برادران و خواهران انجام شده است.


علوی با اشاره به اینکه سیروس همتی، محمود صابری و آرش ساربان به عنوان داوران جشنواره برگزیده شدند، بیان کرد: این جشنواره مهمانان ویژه‌ای دارد که از آن جمله می‌توان به کوروش زارعی و توحید معصومی از مسئولان حوزه هنری اشاره کرد.


وی با بیان اینکه در روز اختتامیه 23 فروردین ماه گروه‌های برتر معرفی می‌شوند، عنوان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره اعلام آمادگی کردند چون اعتقاد بر این است که فرهنگ و هنر نمایش می‌تواند روی افکار عمومی تاثیرگذار باشد.


فرماندار فیروزآباد خاطرنشان کرد: محتوای این تئاترها بیشتر درباره اخلاق خانواده، آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی، عفاف و حجاب، انتظار و مهدویت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و می‌تواند تاثیرگذاری خوبی به ویژه در زمینه آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.  

 

علوی برای استمرار این حرکت و تاثیرگذاری بیشتر گفت: پیشنهاد این است که جامعه هدف را اقشاری را انتخاب کنیم که تاثیرپذیرتر باشد و نکته دیگر اینکه باید این نمایش‌ها بتواند بر مخاطب عام هم تاثیر بگذارد پیشنهادم این است از جامعه دانش‌آموزی هم در مساجد و  هم در مدارس استفاده شود.


وی تصریح کرد: می‌توان نمایش‌هایی که اثرپذیری بیشتری دارند به ویژه آسیب‌های اجتماعی را در سالن‌های شهر نیز اجرا کرد و برای این موضوع هماهنگی‌های لازم انجام شده است.


فرماندار فیروزآباد با بیان اینکه هنر اثرگذاری زیادی دارد به ویژه هنر تئاتر که در ذهن باقی می‌ماند، عنوان کرد: این هنر نسبت به سایر موارد و رشته‌های دیگر هنری تاثیرگذاری بیشتری دارد و باید در کنار کارهای فرهنگی دیگری که انجام می‌شود از هر فرصتی استفاده کرد و مهارت‌های زندگی را آموزش داد.


علوی اظهار داشت: گاهی اوقات شهروندان ما مهارت‌های زندگی حتی مهارت ساده‌ای مثل مهارت نه گفتن را آموزش ندیدند که این امر سرمنشا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، باید این مسائل در حوزه‌های فرهنگی و مساجد آموزش داده شود و برپایی جشنواره‌هایی نظیر جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد می‌تواند در افزایش این مهارتها موثر باشد.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد