کد مطلب: 9061

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت استفساریه نحوه عضویت همزمان اعضای اتحادیه اصناف در شوراهای شهر صحن مخالفت کردند، با توجه به اينكه يك هفته ديگر تا برگزاري انتخابات اتاق اصناف شهرستان فیروزاباد مانده است بايد ديد صمد نارنج صندلی ریاست شوراي شهر فیروزاباد را انتخاب مي کند يا صندلی ریاست اتاق اصناف را.

به گزارش فیروزنا: در حالی کمتر از یک سال از آغاز رسمی فعالیت شورای پنجم نمی گذرد برخی حواشی گریبانگیر منتخب شورای پنجم شهر فیروزآباد شده است.

 

ماجرا از این قرار است که بعد از انتخابات حدود ۲۰۰ نفراز نمایندگان اصناف در سراسر کشور در انتخابات شوراهای شهر و روستا حائز آرای کافی شدند.

 

بعد از برگزاری انتخابات اصلاحیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ‌ماده ۳۲ فصل دوم قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها مبنی بر ممنوعیت حضور نمایندان اصناف در شوراهای شهر و روستا به تایید شورای نگهبان رسید و رئیس جمهور ابلاغیه این قانون را در تاریخ ۱۷ مرداد اعلام کرد.

 

هرچند با توجه به تعداد نسبتا زیاد منتخبین پیروز اصناف و همچنین با اعلام اینکه قاون عطف به ماسبق نمی شود نمایندگان اصناف منتخب در شورا توانستند همچنان در شورای شهر باقی ماندند.

 

اما حال باتوجه به برگزاری انتخابات جدید اصناف به نظر می رسد راه این اعضای شورا برای ورود دوباره به مجمع صنفی بسته شده است و نمایندگان مجلس نیز با آن به مخالفت ورزیده اند.

 

صمد نارنج رئیس شورای شهر فیروزآباد و رئیس اتاق اصناف فیروزآباد از جمله افرادی است که با قانون جدید حق شرکت در انتخابات اتاق اصناف شهرستان فیروزآباد را نخواهد داشت که همین به معنای پایان کار وی در اتحادیه صنفی خواهد بود.

البته نارنج می تواند در صورت استعفاء از شورای شهر دوباره در انتخابات اتاق اصناف شرکت کند.

 

با توجه به اينكه يك هفته ديگر تا برگزاري انتخابات اتاق اصناف مانده است بايد ديد صمد نارنج صندلی ریاست شوراي شهر فیروزاباد را انتخاب مي کند يا صندلی رئيس اتاق اصناف این شهرستان را انتخاب خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد