فرماندار شهرستان فیروزآباد؛

پروژه بازیافت انرژی حرارتی هدر رفته در فیروزآباد عملی خواهد شد

۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲:۴۵
کد مطلب: 9060

فرماندار شهرستان فیروزآباد از وجود سرمایه گذار داخلی در اجرای پروژه بازیافت انرژی حرارتی هدر رفته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فیروزنا: در دیدار فرماندار شهرستان فیروزآباد و مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو در سال ۹۷، شریفی مدیر عامل کارخانه سیمان فارس نو فیروزآباد به پاره ای از مشکلات این کارخانه از جمله «پروژه بازیافت انرژی حرارتی هدر رفته» پرداخت. 


مدیر عامل شرکت سیمان فارس نو افزود؛ تاخیر در اجرای این پروژه موجب عدم تامین برخی از اعتبارات توسط طرف خارجی به علت تحریمهای ظالمانه آمریکا توصیف کرد.


سید کمال علوی فرماندار شهرستان فیروزآباد در این خصوص اظهار داشت: یکی از پروژه های زیست محیطی که می توان در برابر افزایش تولید برق موجب اشتغال و تامین برق مصرفی خود کارخانه و به واحدهای مورد نیاز ۶/۸ مگا وات برق این کارخانه از محل گرمای حاصل جهت تولید سیمان خروجی داشته سرمایه گزاری در این بخش است .


وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری لازم است و با توجه به وجود سرمایه گذار داخلی اجرای این پروژه عملی خواهد شد. 


وی گفت: با اجرای این پروژه کارخانه سیمان فیروزآباد قادر خواهد بود که از گازهای گرم خروجی،۶/۸ مگاوات ساعت برق تولید کند.


علوی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید به رونق تولید این واحد تصریح کرد: در جهت رونق و تولید این واحد و تلاش در جهت افزایش تولید و ثبات امنیت شغلی کارگران از  دهیاران و پیمانکاران حوزه های سد و راه و شهرک سازی خواستار استفاده سیمان مصرفی مورد نیاز عمرانی در جهت حمایت از تولید داخلی و کارخانه سیمان فارس نو فیروزآباد شد . 


فرماندار فیروزآباد خاطر نشان کرد: استفاده از محصولات کارخانه سیمان فارس نو فیروزآباد به جهت بعد مسافت در حمل و نقل و باربری مقرون به صرفه بوده و موجب حمایت از این کارخانه خواهد شد .

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد