کد مطلب: 9042

چهل‌چشمه منطقه زیبایی در نزدیکی روستای حنیفقان شهرستان فیروزآباد است که با سرسبزی، گونه‌های گیاهان دارویی و گل‌های بهاری بی‌نظیر چشم‌انتظار گردشگرانی است که دوستدار شگفتی‌های جهان هستند.

به گزارش فیروزنا، طبیعت این شهرستان آن‌قدر زیبا، بکر و دست‌نخورده و مناطقی زیبا و بکری مانند کوه برز، تنگ رودبال، تنگ حایقر، تنگاب، آبشار خرقه، بوستان گل محمدی میمند و سد حایقر و تنگاب همه و همه بهشت‌های کوچک و زیبایی در استان فارس و شهرستان فیروزآباد است.

 

بهار که از راه می‌رسد صدای گوش‌نواز آب چشمه‌های سرازیر شده از چهل‌چشمه و طبیعت زیبای آن‌ که انواع گل‌های زیبا را مانند عروسی به دامن کرده است روح انسان را به نوازش و جسم را به بهشت پرواز می‌دهد.

 

آرامشی که در کمتر جای این دنیای خاکی می‌توانی به آن دست پیدا کنی، بهار از راه رسیده و صدای چهچهه پرندگان در سایه‌ساز درختانی که تاج شکوفه به سر کرده‌اند مرا برای سفر دوباره‌ای به این دیار زیبا به خود می‌خواند.

 

باید رفت و این‌همه زیبایی را از نزدیک دید و با تمام وجود این نعمت زیبایی را که خداوند متعال به مردمان این دیار ارزانی کرده است لمس کرد.

 

چند روزی از آغاز سال نو گذشته است و بارش چند روز اخیر مخمل سبزی به تن زمین چهل‌چشمه پوشانده، منطقه‌ای سرسبز، آرام که آرامش را به خود گرفته و بی‌اختیار این آرامش را به گردشگران ارزانی می‌بخشد.

 

این منطقه زیبا بین بخش میمند و فیروزآباد قرارگرفته و سال‌های متوالی توانسته است گردشگران بسیاری را به این خطه فراخواند.

 

مجموعه زیبا که از چشم‌نوازترین مناطق کوهستانی زاگرس محسوب می‌شود و انواع گیاهان خوشبو، زیبا، درمانی و خوراکی و  انواع بافت‌های صخره‌ای و سنگی و خاک‌های گوناگون که هر بیننده‌ای را به تحسین خالق این‌همه زیبایی وامی‌دارد و چشمان را به حیرت می‌اندازد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد