دادستان شهرستان فیروزآباد:

در برخورد قاطع با اشکال مختلف زمین خواری خط قرمزی نخواهم داشت

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰:۲۷
کد مطلب: 9024

دادستان عمومی و انقلاب فیروزآباد گفت: در برخورد قاطع با اشکال مختلف زمین خواری، تخریب و تصرف عدوانی اراضی و منابع طبیعی خط قرمزی نخواهم داشت.

به گزارش فیروزنا: درپی تعرض و تصرف اراضی ملی حاشیه روستای بایگان و پارک جنگلی خرقه دادستان عمومی و انقلاب فیروزآباد به همراه قاسم فضلی نیا معاون فرماندار و عبدالحمید بهبودی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و غلامعباس منصوری رئیس اداره صنعت معدن و تجارت فیروزآباد با حضور در اراضی یادشده شخصا موضوع را بررسی و در جهت شناسایی متصرفین و متجاوزین به اراضی ملی دستورات لازم را به اداره منابع طبیعی و مرجع انتظامی صادر کردند. 

 

حافظ محمدی دادستان عمومی و انقلاب فیروزآباد در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار فیروزنا اظهار داشت: با توجه به اینکه اراضی ملی و منابع طبیعی متعلق به بیت المال و عموم مردم می باشد لذا ضمن احترام و حرمت مالکیت اشخاص، هیچ شخص و مقامی حق ندارد به اموال عمومی دست اندازی و تعرض نماید و چنانچه فرد یا افرادی در نقاط مختلف شهرستان ادعای مالکیت نسبت به اراضی عمومی و یا دولتی دارند باید با مراجعه به ادارات متولی و یا دستگاه قضایی مالکیت خود را اثبات کنند در غیر این صورت با واکنش تند و قاطع دستگاه قضایی مواجه خواهند شد .

وی افزود: در هرنقطه از شهرستان افرادی که به هر نحوی قصد تصرف یا تخریب اراضی ملی را داشته باشند دستگاه قضایی و ادارات متولی بلافاصله ورود خواهند کرد و با افراد متخلف برخورد خواهد شد و هر گونه اثار تصرف غیرمجاز اعم از ساخت و ساز و غرص اشجار قلع و قمع خواهد شد.


 دادستان شهرستان فیروزآباد همچنین به ادارات مسئول حفاظت از عرصه های ملی و منابع طبیعی از جمله ادرات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، راه شهر سازی، منابع آب شهرستان اعلام نمود: به محض اطلاع به تجاوز به اراضی و عرصه های ملی باید ادارات فوق در اسرع وقت حتی بدون تشکیل پرونده با توجه به  اجازه قانونگذار نسبت به رفع تصرف از اراضی اقدام نمایند.

 

حافظ محمدی بیان داشت: همچنین به همه شهروندان ودوستداران طبیعت وسازمان های مردم نهاد اعلام می شود  هرگونه تجاوز به اراضی ملی و دولتی را مشاهده نمودند در تمامی ساعات شبانه روز به ادارات مربوطه ومراجع انتظامی گزارش دهند. 

 

 وی ادامه داد: نیروی انتظامی در تمامی ایام و ساعات به  محض اطلاع از هرگونه تجاوز به عرصه های ملی با توجه به مشهود بودن جرم باید اقدامات قانونی را انجام وبلافاصله موضوع را به دادستان گزارش دهند .

 

دادستان شهرستان فیروزآباد تصريح كرد: در تمام نقاط مختلف فيروزآباد دهياران و اعضاي شوراي اسلامي به عنوان نمايندگان مردم هستند وبه موجب قانون موظف به حفاظت اراضي ملي ميباشند و هرگونه تخلف و جرم را بايد گزارش دهند .   

وی به مردم شهرستان فیروزآباد توصیه کرد: هر کسی که قصد هر گونه معامله اراضی اعم از کشاورزی، باغی و مسکونی را دارد ضمن مشورت با افراد مطلع ومراجعه به ادارات منابع طبیعی ،جهاد کشاورزی،راه وشهر سازی ، شهرداری ،اداره ثبت اسناد واملاک ،بنیادمسکن حسب مورد از صحت معامله خود اطمینان حاصل نماید چرا که در بسیاری موارد افراد آگاهانه یا به لحاظ عدم اطلاع  مبادرت به خرید فروش اراضی ملی نموده اند که علاوه بر خسارات مالی به خودشان ممکن است به عنوان خرید یا فروش اراضی ملی که نوعی کلاهبرداری تلقی می شود تحت پیگرد قرار گیرد وبه مجازات حبس و جزای نقدی وتحویل اراضی ملی محکوم شوند .

 

محمدی به کلیه متصدیان بنگاههای معاملاتی تذکر داد قبل از هر گونه تنظیم  قرارداد اعم از بیع نامه ،اجاره نامه اراضی واملاک نسبت  به بلامانع بودن ملک به نحو مقتضی اطمنیان حاصل نمایند چرا در صورت فروش اراضی ملی ودولتی یا اراضی سایر  افراد علاوه برمسئولیت مدنی ممکن است به عنوان معاونت در فروش مال غیر تحت تعقیب قرارگیرند ومحل کسب آنان تعطیل شود. 


 در آخر با توجه به فرا رسیدن  چهارشنبه سوری  و ایام نوروز خطاب به مردم شهرستان فیروزآباد گفت: توصیه می شود  در این  ایام مردم  خودشان را به عنوان صاحبان اصلی این سرمایه های ملی بدانند و از آنها محافظت کنند زیرا این عرصه ها  و منابع سرمایه ای گران بهاء است که در جایگاه قانونی آن مورد استفاده قرار گیرد وبرای نسل های آینده نیز محافظت شود.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد