تولید 137 هزار و 500 نهال در فیروزآباد

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۹:۵۸
کد مطلب: 9021

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فیروزآباد گفت: در سال جاری 137 هزار و 500 نهال را در نهالستان این اداره تولید کرده‌ایم.

به گزارش فیروزنا، عبدالحمید بهبودی ظهر امروز در نشست خبری که در جمع خبرنگاران این شهرستان در سالن اجتماعات اداره منابع طبیعی برگزار شد اظهار داشت: این شهرستان با دارا بودن 320 هزار هکتار اراضی ملی حدود 220 هزار هکتار مرتع و 100 هکتار جنگل را به خود اختصاص داده است.

 

وی افزود: این شهرستان دارای آب و هوای معتدل با سه ناحیه جنگلی ، ایران نورانی ، خلیج عمانی و ناحیه رویشی زاگرس و جنگل و مرتع غنی بوده که با توجه به نزدیک بودن آن به منطقه پارس جنوبی ، حائز اهمیت است .

 

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزآباد ادامه داد؛ اقدامات قابل‌توجهی در راستای حفاظت از منابع طبیعی از قبیل گشت و مراقبت روزانه در طول فصول بهار ، تابستان ، تشکیل جلسه با دهیاران ،شوراها و دامداران، به‌کارگیری قرق‌بانان فصلی و افتخاری که نقش بسیار مهمی در کاهش میزان آتشسوزی نسبت به سال های پیش داشته ، تشکیل چهار جلسه شورای حفاظت و پیش‌گیری از تخریب و تصرف اراضی ملی در سال جاری در فیروزآباد صورت گرفته که به‌نوبه خود قابل‌ستایش است.

 

بهبودی اضافه کرد: خرید و نصب پنج دستگاه آبگرمکن خورشیدی در محدوده طرح جامع آبخیز سد تنگاب این شهرستان به‌منظور تغییر الگوی مصرف سوخت جنگل‌نشینان از دیگر اقدامات این مجموعه در فیروزآباد بوده است.

 

بهبودی بیان داشت: در تثبیت مالکیت دولت، اقدامات قابل‌توجهی در این شهرستان از قبیل اجرای ماده 13 و ماده 39 (اخذ سند رسمی) در دو پلاک هزار و چهار پشت راه و هزار و 110بایگان به مساحت385 هکتار و اصلاح و بازنگری در هفت پلاک نقشه‌ها به مساحت 35 هزار هکتار صورت گرفته است.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد