کد مطلب: 9015

در خصوص وضعیت فعلی پروژه پتــروشــیمی فیروزآباد و مطالب مطــرح شـده در فیلم نمایش داده شده در جلسه چند روز گذشته نماینده محترم که متاسفانه در آن برخی واقعیت ها گفته نشده و سرپوش گذاشته شده است.

به گزارش فیروزنا: دکتر حسن افراسیابی کشکولی حقوقدان و فعال سیاسی در پی برگزاری همایش اتحاد، محور توسعه و پخش کلیپ در موضوع پتروشیمی فیروزآباد توسط نماینده این شهرستان واکنش نشان داده و در یادداشتی می نویسد:

 

بسمه تعالی

در خصوص وضعیت فعلی پروژه پتــروشــیمی فیروزآباد و مطالب مطــرح شـده در فیلم نمایش داده شده در جلسه چند روز گذشته نماینده محترم (که متاسفانه در آن برخی واقعیت ها گفته نشده و سرپوش گذاشته شده است)   
مطالب ذیل گفتنی است:

۱- در این فیلم علت تأخیر در احداث پتروشیمی نمایندگان سابق و سرمایه گذار معرفی میشود و مقصر انتقال آن به درستی مشخص نگردیده است.

اولأ آنچه که مشــخص است عدم کوتاهی نمایندگان سابق در این قضیه میباشــد، زیرا این تأخیر برای تمامی پتــروشــیـمی های استان از جمله جهرم و فسا و داراب اتفاق افتاده است، پس ربطی به پیگیری نمایندگان سابق فــیروزآبـاد نداشته و آنطور که مشـهود است  عدم آمادگی زیرساختها جهت تأمین خوراک و برخی مسائل مربوط به تحریم ها قابل استنباط میباشد.
البته منکر سکوت ها و کوتاهی های برخی مدیران و مسئولان دیگر هم که عافیت طلبی میکردند و میکنند هم نیستیم.

ثانیاً در مورد مقصر انتقال بایستی دو نکته مهم را در نظر داشته باشیم که سرمایه گذار بدون موافقت وزارت نفت نمیتواند چنین اقدامی را مرتکب شود و همچنین وزیر نفت نیز ملاحظات مربوط به نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی را در نظر میگیرد و هرگز بدون کسب رضایت ایشان جواز انتقال همچین پروژه اشتغالزایی را صادر نمیکند، در غیر اینصورت با برخورد سیاسی و قانونی نمایندگان منطقه مواجه میشوند.  
ونکته دوم دراین خصوص همانگونه که ملاحظه میکنید مجوز انتقال پتروشیمی های دیگر هرگز داده نشده و تنها مجوز انتقال پتروشیمی فیروزآباد صادر گردیده است!!
 بنابراین بسیار روشن است که این مستندات در کنار سایر دلایل از جمله اظهارات دیگر نمایندگان استان، مقصران انتقال پتروشیمی را واضح تر معرفی میکند.

۲- مدیرعامل سابق پتروشیمی (خانم شاهدائی) در حالی از حمایت وزیر نفت از پتروشیمی فیروزآباد سخنرانی میکند که خود و وزیر نفت از حامیان اصلی انتقال پتروشــیمی فــیروزآباد بوده اند .

خدا را شـاکریم که به مدد فضـای مجـازی همه ی صحبتها و مصـاحبه های مسـئولان در این زمینه مـوجـود میباشد.

۳- پوپولیستی خواندن این طرح ، کمبود آب و سایر بهانه ها،که برخی مسئولین در مورد آن از تریبون ها سخن ها می گفتند اکنون به مدد روشنگری ایجاد شده توسط جوانان این دیار، همگی باطل شده و همگان را حتی همان مسئولان را جزء حامیان پتــروشیمی نموده است.

اکنون همگان تأکید میکنند که پتروشیمی حق جوانان فیروزآباد است و هیچ مشکلی برای تأمین آب آن وجود ندارد و این موضوع بهانه ای لوث شده، بیش نمیباشد.
و این ثمره روشـنگـری و مطـالبه گـری میباشد،

امـا چـه ســود؟!!

که صحبت از رفتن سرمایه گذار مطرح شده است و برخی فقط وعـده جــذب سرمایه گذار جدید را می دهند و این یعنی عملأ برای همیشه یا یک مدت طولانی پروژه تعطیل خواهــد شد و جای تأسف دارد تضییع حقوق قریب به ۱۴۰ هزار نفر از اهالی منطقه فیروزآباد !!

همـه ی اهالی این دیار باید بدانند که مقصران انتقال پتــروشــیمی فــیروزآباد چه کسانی هستنــد‌!!
وزیـر نفـت و خـانم شاهدائی بعنوان قائم مقام وزیر بایسـتی پاسخگو باشند!!
چــرا خانم دکتر علوی در جلسه هفتم اسفند ماه فیروزآباد حاضر به سخنوری نشدند و عاقلانه خود را کنار کشیدند، قطعأ ایشان میدانستند مطلب چیز دیگریست.

۴-  سـئوالات ذیل همواره در جامعه مطالبه گر نسبت به شخص نماینده محترم شهرستان مطرح می گردید که متأسفانه در فیلم ساخته شده به آن اشاره ای نگردید!!
 
 چرا در جلسه برگزار شده در هلدینگ پارسـیان با حضور وزیر نفت، ایشان و سایر نمایندگان شهرستان های ذینفع برگزار گردید چه مطالبی عنوان نموده اند  که ناراحتی سایر نمایندگان و مسئولان استانی را نسبت به نماینده فیروزآباد در برداشــته اســت؟!!

 

چــرا از سـال ۹۵ که جلسات با عنوان حفظ پتروشیمی های استان فارس  برگزار شده ایشان همواره غایب بوده اند و تا حدود آذر ماه ۹۶ هیچ اقدام خاصی در خصوص ساخت این پروژه انجام نداده و هیچ جلسه ای در خصوص این موضوع با وزیر نفت برگزار نکرده اند؟!!
آیا همـین تعـلل بیـش از حـد باعـث جــری تـر شدن ســرمایه گــذار گــردیده اســت؟!!

علت چرخش ۱۸۰ درجه ای نظر ایشان راجع پتروشـیمی از یکسـال گذشــته تاکنون، از همـراهی با دولــت تا همــراهی با مـلــت چیست؟!!
 نظر به(مصاحبه های سابق و فعلی)

۵- وظایف مردم شهرستان برای برگرداندن حقوق از دست رفته چیست؟!

اگر مسئولان فیروزآباد حاضر نباشند این دور منفی را باطل کنند و حق مردم را برگردانند چه بایـد کـرد؟!

اگر نماینده فیروزآباد حاضر نباشد از وزیر نفت در مجلس سـؤال کند و حق مردم فیروزآباد را بر گرداند، فیروزآبادیها چه کـاری باید انجام دهنـد؟
مــردم فیروزآباد می بایست برای پتروشیمی فکری اساسی نماینـد.

انشـاءالله

ارادتمند حسن افراسیابی کشکولی

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد