جولان سگ‌های ولگرد در فیروزآباد

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱:۴۱
کد مطلب: 8997

جولان سگهای ولگرد در برخی خیابانها و کوچه های شهرستان فیروزآباد، گلایه مردم را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی بیشتراز سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد.

به گزارش فیروزنا: همزیستی انسان ها و حیوان ها بعضی وقت ها آنقدر بالا می گیرد که کوچه های شهر به جولانگاه حیوانات بدل می شود اما این اتفاق می تواند تبعات بهداشتی و اجتماعی ناخوشایندی به همراه داشته باشد.

 

جولان سگ های ولگرد در برخی خیابان ها و کوچه های فیروزآباد گلایه های فراوانی را در بین شهروندان به وجود آورده است که طی تماس برخی شهروندان فیروزآبادی و پیام تلگرامی به پایگاه خبری فیروزنا خواهان برطرف شدن این مشکل شدند.

 

در تماسی که یکی از شهروندان فیروزنا داشت ضمن ابراز گلایه از مسئولین گفت: مدتی است که تعداد سگ های ولگرد در این منطقه افزایش یافته است و شاهد رفت و آمد آزادانه این حیوانات در معابر و خیابان ها هستیم که باعث  نگرانی و نارضایتی مردم شده است.

 وی در ادامه ابراز داشت: شهرداری باید برای جمع آوری سگ های ولگرد چاره ای بیندیشد تا مردم از وجود آن ها در شهر واهمه نداشته باشند.

 

بوستان یاس و نرگس، کوی قضات و دیگر نقاط شهر به دلیل داشتن سگ زیاد امنیت ندارد، البته با توجه به اینکه به تعطیلات ایام نوروز 97 نزدیک می شویم و فیروزآباد به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ارتباطی شمال به جنوب کشور بوده و یکی از شهرها برای توقف موقت مسافران در این شهر است، شهرداری فیروزآباد باید برنامه هایی را برای جمع آوری سگ های ولگرد انجام دهد اما این معضل تنها به دست شهردای حل نمی شود بلکه همکاری دیگر ادارات شهرستان همچون شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و ... را نیز می طلبد.

 

براساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد