کد مطلب: 8943

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزآباد گفت: در سیاست های دولت و مسئولین شهرستان فیروزآباد هیچ نیتی برای ممنوعیت و محدودیت فعالیت های هنری از جمله موسیقی وجود ندارد.

به گزارش فیروزنا: در روزهای اخیر پست هایی در دنیای مجازی مبنی بر ممنوع بودن موسیقی در فیروزآباد منتشر شده است.

 

سلیمان شریفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزآباد در گفتگو با خبرنگار فیروزنا ضمن ابراز تعجب از این شایعه گفت: "اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به عنوان متولی امر موسیقی قویا این خبر را تکذیب کرده، و هرگونه شُبه در فعالیت های فرهنگی را مردود می داند."

 

وی با اشاره به فعالیت های مستمر اهالی فرهنگ و هنر از جمله فعالان موسیقی در سال های اخیر گفت: خوشبختانه فضای فرهنگی فیروزآباد به خاطر سعه ی صدر مسئولین و رفتار فرهنگی و هنری شایسته و قانونی هنرمندان، فضایی سالم و به دور از هرنوع حاشیه می باشد.

 

شریفی ادامه داد: وجود انجمن های فعال و نشست های هنری مثل انجمن اهل قلم، انجمن ادبیات قشقایی(ترکی)، انجمن شعر فارسی قاموس، انجمن هنرهای تجسمی، انجمن نمایش، انجمن موسیقی ،انجمن فیلم و عکس و پویانمایی و... ،و برگزاری نشست ها و همایش ها و جشنواره‌های فرهنگی و هنری، نشانه این حضور فرهنگی و هنری است.

 

این مقام مسئول بیان کرد: وجود سه آموزشگاه موسیقی که یکی از آن ها در ماه اخیر به این مجموعه افزوده شده است، و نیز فروشگاه های آلات موسیقی شاهدی بر رونق موسیقی در این شهرستان است و فعالیت موسیقی آن قدر بدیهی است که وقتی ما می گوییم هنر موسیقی ممنوع است مثل این است که بگوییم فعالیت هنری تمامی هنرمندان و همه رشته های هنری ممنوع است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزآباد افزود: به اطلاع می رسانم و تاکید می کنم که در سیاست های دولت و مسئولین شهرستان هیچ نیتی برای ممنوعیت و محدودیت فعالیت های هنری از جمله موسیقی وجود ندارد.

 

سلیمان شریفی با تاکید بر اینکه اخبار باید از رسانه های موثق و شناسنامه دار پیگیری شود، گفت: برخی غرض ورزان و فریب خوردگان با نقشه بیگانگان در صدد ایجاد تفرقه های قومی هستند و با شایع کردن این جعلیات وحدت مردم همدل و همرأی ایران را نشانه گرفته اند.

 

وی افزود: فیروزآباد با دارا بودن  هویت سه گانه ایرانی اسلامی قشقایی محل مناسبی  برای این شایعات سوء و دشمن شاد کن نیست. این شهرستان به عنوان اجماع قشقایی ها و فارس زبان ها، مثال و نمایشی است از وحدت و همدلی شهروندی و قومی و ملی، و به همین سبب دارای قابلیت های فرهنگی و هنری فراوان است که امیدواریم در بهترین شکل ممکن متجلی شده و به عرصه ظهور برسد.

 

 

برای عضویت در کانال تلگرامی فیروزنا به روی اینجا کلیک کنید

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد