کد مطلب: 8924

آیین تودیع ابراهیم استوار میمندی و معارفه سید کمال علوی به عنوان فرماندار فیروزآباد با حضور هادی پژوهش معاون امنیتی و سیاسی استاندار فارس، سید یحیی هاشمی مدیر کل سیاسی استانداری فارس برگزار شد.

 به گزارش فیروزنا: امروز صبح دوشنبه ۲۳ بهمن ماه ۹۶ آیین تودیع ابراهیم استوار میمندی و معارفه سید کمال علوی به عنوان فرماندار فیروزآباد با حضور هادی پژوهش معاون امنیتی و سیاسی استاندار فارس، سید یحیی هاشمی مدیر کل سیاسی استانداری فارس ومسئولان محلی شهرستان فیروزآباد در تالار هنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

 

حجت الاسلام سید عزیز الله هاشمی زاده امام جمعه فیروزاباد در این آیین با ذکر احادیثی، مسئولان را به خدمات شایسته به مردم دعوت نمود و از فعالیت ۴۴  ماهه ابراهیم استوار میمندی در سمت فرمانداری این شهرستان تشکر کرد و در توصیه ای به سید کمال علوی فرماندار جدید فیروزآباد گفت: این پست ها و مقام ها برای هیچ کس ماندنی نیست و همه روزی رفتنی هستند و این توفیقی است که خداوند تبارک و تعالی به ما مسئولین عطا کرده است تا خدمت به خلق کنیم و خدمت به مردم یکی از بالاترین نعمت های الهی است که به ما مسئولین عطا شده است.

 

وی افزود: مردم از ما مسئولین، انتظار خدمت صادقانه دارند؛ مردم در 22 بهمن امسال ثابت کردند که پای انقلاب خود ایستاده اند و این ما مسئولین هستیم که باید صادقانه به مردم خدمت کنیم.

 

کورش کرمپور نماینده مردم فیروزاباد، فراشبند و قیروکارزین در این آیین با تاکید به اینکه باید اعتمناد مردم به مسئولین ترمیم شود اظهار داشت: 22 بهمن امسال یک روز بزرگ و ارزشمندی بود و مردم ولایت مدار ایران با حضور در راهپیمایی امتحان خود را در مقابل خون شهدا، امام و انقلاب پس دادند و الان نوبت ما مسئولین است تا اعتماد مردم را ترمیم کنیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود از فرماندار جدید فیروزآباد درخواست های را از جایگاه نماینده مردم کرد و گفت: براساس تعهدی که هئیت دولت در سال 86 در زمان پولدارترین دولت در خصوص پتروشیمی فیروزآباد مضوب شده و سپاه پاسداران با خریداری بیشترین سهام که ظرف 40 ماه باید ساخته می شد اما تاکنون این امر محقق نشده است.

 

کرمپور در ادامه به مشکل آب کارخانه کربنات سدیم کاوه فیروزآباد، پیگیری ساخت قطعه سوم جاده فیروزآباد کوار، ساخت کارخانه قطعات ماشین آلات و ثبت جهانی آثار باستانی این شهرستان را از فرماندار جدید فیروزآباد خواست تا پیگیری و رفع مشکل شود.

 

هادی پژوهش معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس گفت: درآمدهای دولت صرف هزینه های جاری می شود حال اگر تحریم باشد سو تدبیر هم باشد مشکل ایجاد می شود و باید مواظب باشیم که دشمن دنبال گسترش بذر ناامیدی در بین مردم و به خصوص جوانان است.

 

وی با تاکید بر برخورد مناسب با مردم افزود: مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و باید راضی نگه داریم، اگر گره ای نمیتوانیم باز کنیم گره ها را هم محکمتر نکنیم و دولت تمام هم وغم خود را بکار خواهد بست تا مشکلات را حل نماید.

 

پژوهش گفت: آقای استوار میمندی به عنوان مشاور عالی و بازرس ویژه استاندار فارس انتخاب شده اند و هر چند این مسئولیت بسیار سنگین تر از فرمانداری هست اما اطمینان داریم که اقای استوار میمندی به خوبی از عهده این کار بر می آید.

 

ابراهیم استوار میمندی که ۴۴ ماه سکان مدیر ارشد شهرستان فیروزآباد را به عهده داشت با اشاره به مشکلات امنیتی که در گذشته در فیروزآباد وجود داشت گفت: در دوره خدمت اینجانب ۴ انتخابات برگزار شد که برای اولین بار حتی یک برگ شکایت به فرمانداری و جاهای دیگر ارسال نشد و بدون هیچ اتفاقی در کمال آرامش ما این ۴ انتخابات را به اجرا گذاشتیم.

 

وی با اشاره به خدمات اجرا شده در حوزه بهداشت و درمان گفت: امروز در کمتر روستایی های این شهرستان خانه بهداشت نداریم و آخرین روستایی که دارای زیر ساخت مناسب برای خانه بهداشت بود این مرکز احداث شد و در بیمارستان فیروزآباد تجهیزات جدید و مورد لزوم بیماران مجهز و تختهای بستری افزایش داده شده است.

 

استوار میمندی ادامه داد: سیستم فاضلاب فیروزاباد با بودجه ای بالغ بر ۱۰۴ میلیارد در حال انجام است و در حوضه گردشگری کارهای بزرگی انجام شده چند مجموعه گردشگری ویک هتل بزرگ در حال انجام کار است وبرای ثبت جهانی آثار باستانی فیروزاباد شده است.

 

وی در خصوص پتروشیمی فیروزآباد گفت: پتروشیمی تا سال 93 منفعل بود و در 13 دی ماه 93 شرکت آریا نفت شهاب با تمام قوت و قدرت جهت اجرای پروژه شروع به کار کرد و سپس شرکت های زیرمجموعه مثل فجر هم در کنارش شروع به کار کردند و کار به سرعت در حال پیشرفت بود و بیش از 2700 متر مکعب خاکبرداری صوت گرفت.

 

وی ادامه داد: فعالیت به شدت در حال پیشرفت بود همه گزارشات محرمانه و غیر محرمانه به صورت سه روز یک بار به فرمانداری ارسال می شد و هم اکنون در فرمانداری نیز موجود است؛ در بازدید افشانی استاندار فارس در اوایل سال 95 بیش از 200 دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک در حال کار بودند لذا دولت به سهم خود نظارت انجام داده است.

 

مشاور ارشد استاندار فارس ادامه داد: در خرداد ماه 96 به اتفاق شهردار و تعدادی از مدیران مرتبط و مدیران پتروشیمی جلسه ای در فرمانداری برای انتقال آب از سد تنگاب به پتروشیمی گرفته شد اما در ادامه کار شرایطی پیش آمد که باعث توقف پروژه ساخت پتروشیمی شد و آن شرایط دلایل و مسائل خود را دارد که جناب آقای کرمپور و دیگر دوستان حتما پیگیری خواهند کرد.

 

وی درخصوص مشکل تامین آب کارخانه کربنات سدیم کاوه فیروزآباد اظهار داشت: با سفر استاندار فارس به این شهرستان پیشنهاد مشارکت این کارخانه در تملک اراضی دریاچه سد هایقر داده شد که با این مشارکت با آب گیری این سد مشکل آب کارخانه کربنات سدیم هم حل خواهد شد و در نیمه اول سال 97 به بهره برداری خواهد رسید.

 

استوار میمندی در خصوص برخی شایعات در فضای مجازی درباره کارخانه کربات سدیم فیروزآباد که به نام فراشبند عنوان شده بود گفت: در جلسه بسیج اصناف استان مدیر کل به اشتباه این کارخانه را به نام فراشبند گفته بودند که طی تماس با ایشان اذعان به اشتباه لفظی این امر کردند.

 

وی در بحث واگذاری زمین شهرک صنعتی برای ساخت کارخانه قطعه سازی ماشین آلات گفت: 8 هزار متر مربع زمین در ماه گذشته به شرکت ایساکو واگذار شده است که به زودی این شرکت در این شهرستان شروع به کار خواهد کرد.

 

سیدکمال علوی، فرماندار جدید فیروزآباد امروز در آئین معارفه خود اظهار داشت: با تاسی از آموزه های مدیریتی امیرالمومنین علی (ع)، پایه و اساس اداره امور را بر مردم داری خواهیم گذاشت.

 

وی افزود: معتقد هستم حفظ کرامت انسان ها، تکریم ارباب رجوع، اخلاق نیکو، شنیدن در دل مردم اصلی ترین اصول اساسی مدیریت است. اگر نتوانیم کاری را به دلیل تنگناهای مالی انجام دهیم، حداقل باید صدای مردم را باید بشنویم.
ایجاد فضای وحدت، همدلی و تفاهم ضمن رعایت جایگاهها و حریم ها نیز اصلی است که رعایت خواهیم کرد.

 

علوی ادامه داد: فیروزآباد به دلیل موقیعت خاصی که دارد، پتانسیل های ویژه ای دارد. چون در آستانه ثبت جهانی مجموعه ساسانی هستیم در سال 97، این شهرستان همزمان با شهرستان های سروستان و کازرون است، فرصت ارزشمندی را در حوزه گردشگری و جذب سرمایه گذار خواهد داشت.

 

وی افزود: از طرفی قرارگرفتن در خط ترانزیتی شمال جنوب و نزدیکی به دریا و قطب بزرگ انرژی خاورمیانه فرصت ارزمشندی برای صنایع پایین دستی است. وجود سدهای بزرگ زمینه خوبی برای ایجاد شهرک های گلخانه ای و توسعه کشاورزی و صنایع وابسته به آن است. وجود نیروی انسانی توانمند از ظرفیت های شهرستان است که به عنوان شاخص های پایدار باید مورد توجه قرار گرفته شود.امیدوارم بتوانیم فیروزآباد کهن را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

 

فرماندار فیروزآباد اظهار داشت: 22 سال سابقه رسمی در دستگاه دولتی به عنوان یک فرهنگی دارم که در شهرستان خنج ودر شهرستان کازرون نیز به مدت 15 سال به عنوان معلم و مدیر و مسئول آموزش و پرورش خدمت کردم. معاون فرمانداری شهرستان فراشبند، فرماندار شهرستان خرم بید و فرمانداری شهرستان کازرون را در پرونده خدمت خود دارم که امروز نیز در خدمت شما در فیروزآباد هستم.

وی در پایان از زحمات فرماندار سابق فیروزآبادتقدیر کرد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد