کد مطلب: 8912

3 پروژه درمانی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به مناسبت دهه فجر در فیروزآباد با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش فیروزنا: به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس، دستگاه تراکم سنجی استخوان و دستگاه ماموگرافی در بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد با حضور مدیر کل حراست استانداری فارس، امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان فیروزآباد افتتاح و به بهرداری رسید.

 

خدابخش چگینی رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد در حاشیه این مراسم به خبرنگار فیروزنا گفت: بخش سی تی اسکن بیمارستان قائم (عج) این شهرستان بیش از 10 سال است که در این زمینه فعالیت و خدمات دهی دارد لیکن بدلیل خرابی های مکرر این دستگاه که 2 اسلایس بوده و کیفیت تصویربرداری مطلوبی نیز نداشت، از حدود یکسال گذشته اقدام به تعویض و جایگزینی دستگاه مطلوب تری شده است.

 

دکتر «خدابخش چگینی» در تشریح دستگاه سی تی اسکن جدید مورد بهره برداری ادامه داد: این دستگاه ، 16 اسلایس و با مارک زیمنس آلمان به مبلغ 95 میلیارد ریال بوده که از طریق واگذاری به بخش خصوصی با تعرفه دولتی در اختیار بیمارستان جهت ارائه خدمت به شهروندان و مردم منطقه قرار گرفته است و در حال حاضر بطور میانگین روزانه به بیش از 30 نفر از نیازمندان به این بخش خدمات دهی می نماید.

 

وی افزود: دستگاه ماموگرافی بامبلغ 550 میلیون تومان خریداری شده است، از طریق واگذاری به بخش خصوصی با تعرفه دولتی در اختیار بیمارستان جهت ارائه خدمت به شهروندان و مردم منطقه قرار گرفته است.

 

دکتر چگینی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه، شایع ترین سرطانها در دنیا و نیز در کشور ما و به تبع همین آمار در این شهرستان، سرطان سینه می باشد و دومین علل مرگ و میر در دنیا نیز سرطان اعلام گردیده، لذا دستگاه ماموگرافی یکی از بهترین راههای تشخیصی این نوع سرطان است چرا که تشخیص به موقع و زودرس در هر بیماری بهترین راه درمان محسوب می شود.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد گفت: دستگاه تراکم سنجی از طریق واگذاری به بخش خصوصی با تعرفه دولتی در اختیار بیمارستان جهت ارائه خدمت به شهروندان و مردم منطقه قرار گرفته است.

 

دکتر چگینی همجنین خاطرنشان نمود: با توجه به اینکه، استخوان ها در هر سنی بخاطر بیماری و بطور طبیعی در سنین بالای 50 سال، تراکم و قوام خود را از دست می دهد، لذا این دستگاه می تواند در تشخیص زودرس بیماریهای استخوانی کمک شایانی به فرد کند.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد