یادداشت

فیروزآباد شهر تاریخ فرهنگ و هنر، بدون سینما...

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸:۳۲
کد مطلب: 8904

در روزگاری که در شهرهای زیادی از کشور، مردم به همراه خانواده‌ها در محیطی بانشاط به تماشای فیلم‌های روز کشور می‌پردازند ولی در شهرستان فیروزآباد که به شهر تاریخ و فرهنگ مشهور است مردم از داشتن یک سینما محروم هستند و وعده‌های مسئولان نیز برای راه اندازی مجدد سینمای از کار افتاده فیروزآباد کارساز نبوده است.

درحالی‌که سینما و فیلم باید به‌ عنوان ابزاری قدرتمند در اختیار ترویج و توسعه فرهنگ ایرانی و اسلامی در جهان باشد و می‌توان با نمایش فیلم‌های مختلف در انتقال و دریافت پیام فرهنگی و هنری اقدام کرد ولی شهری با پیشینه فیروزآباد از این‌چنین موهبتی برخوردار نیست.

 

قطعاً نبود سینما در فیروزآباد یکی از بزرگ‌ترین معضلات فرهنگی در این شهرستان است که نیازمند توجه مسئولان و رفع این معضل در این شهر با استفاده از همه ظرفیت‌ها است.

 

مسئولان باید یا با استفاده از امکانات فرهنگی و دولتی و یا با استقبال از بخش خصوصی نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند تا حداقل این مشکل برای مردم حل شود و مردم نسبت به شهرهای اطراف کمتر احساس عقب‌ماندگی داشته باشند.


بنده برای چندماه براساس قرار با شرکت “سینما سلام “در شهرستان بعد از سالها اکران فیلم‌های نوروزی را کلید زدم اما متاسفانه هیچ حمایتی از هیچ ارگانی صورت نگرفت و موجب تعطیلی شد ، هرچند با استقبال خوب مردم همراه بود.

 

اگر مشکل سینما در فیروزآباد حل شود قطعاً در ارتقا سطح فرهنگ اجتماعی و مشارکت مردم در فعالیت‌های فرهنگی بسیار مؤثر است که توجه به این مقوله می‌تواند در توسعه فرهنگی و هنری شهرستان مؤثر باشد.

معین علیزاده مسئول سابق سینما فرهنگ فیروزآباد

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد