کد مطلب: 8800

جشنواره "کودک و مصرف منطقی دارو" با شرکت بیش از 400 کودک و دانش آموز و مربیان مدارس مختلف شهرستان فیروزآباد برگزار شد.

به گزارش فیروزنا: این جشنواره با همکاری شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد و داروسازان این شهرستان با حضور بیش از 400 دانش آموز و مربیان مدارس در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد هدف از برگزاری این جشنواره را ارتقای آگاهی اقشار مختلف جامعه در خصوص مصرف منطقی دارو عنوان کرد و گفت: کودکان و دانش آموزان مبلغان و سفیران سلامت بسیار خوبی جهت ترویج مباحث بهداشتی در جامعه هستند.

دکتر "خدابخش چگینی" ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این جشنواره، خوشامدگویی و با اشاره بر لزوم فرهنگ سازي مناسب "تجويز و مصرف منطقي داروها" افزود: برگزاري چنین برنامه ها و كلاس هاي آموزشي و متذكر شدن به افراد، تا حدودي از مصرف بي رويه داروها جلوگيري می کند.

 

 مرضیه بهزادی نژاد معاون غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد نیز شرکت کنندگان را در خصوص نحوه مصرف دارو، دقت در دستور مصرف دارو، پرهیز از مصرف خودسرانه و شرایط نگهداری دارو در منزل آشنا نمود.

 

 بهزادی نژاد گفت: بولتن های خبری و نصب پوستر هاي آموزشي در مطب ها و داروخانه ها، سبب آگاهی مردم از تاثيرات منفي خيلي از داروها شده و یقینا تاثیر این تبلیغات سبب خواهد شد تا مردم از مصرف خودسرانه و بي رويه دارو خودداري كنند.

فریده نجفی کارشناس غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد تشریح کرد: در این جشنواره به تمامی کودکان شرکت کننده هدایا و جوائزی اهدا شد.

 

نجفی ادامه داد: این جشنواره با برگزاری برنامه های متنوعی از جمله نمایشگاهی متشکل از نقاشی و ماکت سازی این کودکان و دانش آموزان و نیز سرود و دیگر برنامه ها همراه بود که در پایان بطور جداگانه از برگزیدگان مسابقه نقاشی نیز با اهدای جوایز تقدیر شد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد