رئیس اتحادیه گلاب‌گیران میمند:

عدم توجه به سرمایه در گردش بزرگ‌ترین معضل تولیدکنندگان میمندی است

۲۵ دي ۱۳۹۶ - ۸:۵۱:۵۲
کد مطلب: 8794

رئیس اتحادیه گلاب‌گیران شهر میمند گفت: بزرگ‌ترین معضل پیش روی گلاب‌گیران شهر میمند سرمایه در گردش است که نیاز به توجه بیشتری از سوی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی دارد.

محمد رئیسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: توجه به سرمایه در گردش از سوی مسؤولان علاوه بر افزایش تولید، اشتغال‌زایی و ذخیره گلاب و عرقیات، از صدور بی‌رویه گل محمدی و سایر گیاهان دارویی به دیگر شهر‌ها و استان‌های کشور جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه داشتن پروانه بهره‌برداری یکی از شرایط ارائه تسهیلات بانکی به گلاب‌گیران و عرقیات سنتی و صنعتی این شهراست، افزود: از مدیر جهاد کشاورزی  و مدیران دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود، تولیدکنندگانی که از اتحادیه گلاب‌گیران و مجموعه امور صنعتی پروانه بهره‌برداری دریافت می‌کنند را با ارائه  تسهیلات موردحمایت قرار دهند.

رئیسی بیان داشت:  میمند با صدور بیش از 200 هزار تن گلاب، 800 تن عسل، 100 تن گل‌بهار نارنج  به حوزه خلیج‌فارس و کشور‌های اروپایی و نیز با داشتن 80 کارگاه سنتی، 10 کارگاه صنعتی گلاب‌گیری و عرقیات در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: صنعت شیشه‌گری که مدت‌ها در این شهر به فراموشی سپرده‌شده بود مجدد توسط یکی از گلاب‌گیران راه‌اندازی شده و از مدیران دستگاه‌های اجرایی تقاضای مساعدت و همکاری بیشتری  برای استمرار این صنعت را داریم.

رئیسی اظهار داشت: با تلاش‌هایی در راستای جذب سرمایه‌گذار داخلی 6 کارخانه گلاب و عرق‌گیری صادرات محصول تولیدی  را به داخل و خارج از کشور برعهده دارد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد