کد مطلب: 8778

افزایش بی رویه مسافربرهای شخصی مشکلات عدیده ای برای تاکسی های بین شهری فیروزاباد بوجود آورده است و مسافران و رانندگان تاکسی از شرایط موجود ناراضی هستند.

به گزارش فیروزنا: اگربه ترمینال شهرستان فیروزآباد سری بزنید با انبوهی از تاکسی هایی مواجه می شوید که به نوبت منتظر سوارکردن مسافران هستند، از طرف دیگر مسافر کش های شخصی هم برای خود و بدون هماهنگی و مدیریت خاصی مشغول مسافرکشی هستند؛ موضوعی که داد رانندگان تاکسی را درآورده است.

 

حضور مسافربرهای شخصی در ترمینال شهید رضوان طلب و خیابان های اطراف ترمینال و بلوار شهید بهشتی به یک معضل تبدیل شده است.

 

داستان به همین جا ختم نمی شود بارها مشاهده شده است که این ماشین های شخصی باعث مزاحمت های هایی نیز برای خانواده ها و هم تاکسی ها شده اند این موضوع تا جایی پیش رفته است که داد رانندگان تاکسی بین شهری را در آورده است.

 

رانندگان تاکسی بین شهری شهرستان فیروزآباد نیز نسبت به این موضوع اعتراض دارند و می گویند بسیاری از ماشین های شخصی با ایستادن در میدان گاز و ترمینال شهید رضوان طلب یا در محل ترمینال قدیمی شهر، مسافران را مجبور به سوار می کنند تا با کرایه کمتری سوار ماشین شخصی شوند؛ در حالی که برای سلامتی جان مسافر هیچ تضمینی وجود ندارد.

یکی از رانندگان تاکسی با سابقه بالای 10 سال سابقه کار درباره مسافرکشی ماشین های شخصی می گوید: یکی از مسافربرهای شخصی 4 خودرو دارد که امروز صبح به این محل آمده و با عربده کشی به رانندگان تاکسی فحاشی کرده و هیچ کس حاضر نیست با این فرد برخورد کند.

 

این راننده شهری افزود: چند ماه است جلو درب ترمینال کانکس برای حضور مامور راهنمایی و رانندگی گذاشته اند و چندین بار درخواست مامور کرده ایم اما تاکنون نه تنها هیچ ماموری به اینجا نیامده بلکه برای حضور دائم مامور راهنمایی رانندگی درخواهست هزینه می کنند.

 

یکی دیگر از رانندگان تاکسی گفت: من برای اینکه بتوانم یک سرویس مسافر به شیراز ببرم از شب گذشته در جلو ترمینال داخل ماشین خودم خوابیدام اما مسافربرهای شخصی با مسافران را با هزینه های کمتر می برند.

 

وی ادامه داد: آنقدر تعداد مسافربرهای شخصی زیاد شده که اگر امروز من نوبتم شود و به شیراز بروم فردا می توانم از شیراز به فیروزآباد بیایم.

 

این راننده تاکسی گفت: کرایه مسیر فیروزآباد به شیراز 12 هزار تومان است که برای یک سرویس می بایست 9 هزار تومان آن را بعنوان کمسیون،10 هزار تومان بنزین و دیگر هزینه هایی همچون استهلاک خودرو هم پرداخت کنیم ولی مسافربرهای شخصی بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای مسافران را سوار می کنند.

 

یکی از شهروندان درباره فرق بین تاکسی و ماشین های شخصی بیان داشت: یکی از مزایای سوار شدن به تاکسی امنیت و امانتدار بودن رانندگان تاکسی است به طوری که اگر گاهی چیزی را در تاکسی جا می گذاریم، ۹۰ درصد احتمال برگشت آن وجود خواهد داشت ولی در غیر اینصورت ممکن است کالا و جنس خریداری شده گم شود و دیگر دسترسی به آن نداشته باشیم.

 

وی بیان داشت: یکی از دلایلی که باعث می شود مسافر سوار بر مسافربرهای شخصی شود کمتر بودن کرایه های آن نسبت به تاکسی است.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد