کد مطلب: 8702

کرم پور گفت: ایراد فقط به دولت برنمی‌گردد و همه مجموعه نظام نتوانسته‌‌اند منویات رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی را درک کنند، برای همین هم فقط شعار می‌‌دهند.

به گزارش فیروزنا: کورش کرم‌‌‌پور در پاسخ به این سوال که میزان تحقق اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم و دوازدهم تا چه اندازه بوده است، توضیح داد: در قیاس با دوره‌‌های قبل دولت روحانی موفق‌‌تر عمل کرده است، با توجه به شرایط موجود در کشور و فشارهای بین المللی ما توانستیم موفقیت‌‌هایی را کسب کنیم اما با همه شرایط سختی که پیش روی دولت یازدهم و دوازدهم بوده ما می‌توانستیم بهتر از این‌ها باشیم.

 

وی ادامه داد: ایراد فقط به دولت برنمی‌گردد بلکه متوجه همه زیر مجموعه نظام است که نتوانستند منویات مقام معظم رهبری را آنطور که می‌‌بایست درک کنند، امیدواریم همه دست از شعار دادن برداریم و مثل دوران دفاع مقدس در میدان‌‌های جنگ بر اساس تفکر بسیجی که داشتیم عمل نماییم.

 

دبیر کمیسیون انرژی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا اقتصاد مقاومتی فقط در حد شعار باقی مانده است، اذعان داشت: برای این که ما اهل شعاریم، هنوز نتوانستیم تفکر بسیجی را در فکر و برنامه و عمل خود اجرا کنیم.

 

کرم پور با اشاره به اینکه یکی از اساسی‌‌ترین مولفه‌‌های تحقق اقتصاد مقاومتی مبارزه جدی با فساد اقتصادی و رانت خواری است، توضیح داد: دولت در رابطه با شفاف‌‌سازی و برخی موضوعات مرتبط موفقیت‌‌هایی کسب کرده اما بهتر از این‌‌ها می‌توانست عمل کند، البته نقص‌‌هایی وجود دارد ولی نمی‌شود انصاف را زیر پا گذاشت و خدمات انجام شده توسط دولت را هم در نظر نگرفت، قوه مجریه در مبارزه با فساد مالی فعالیت‌‌هایی انجام داده که موجب شده تا جلوی برخی تخلفات و بی‌‌قانونی‌‌ها گرفته شود.

 

وی در خصوص اقدامات انجام داده شده در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: مجلس قوانینی که در این راستا نیاز بود را تصویب و اصلاح کرد، همچنین مجلس در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار مصمم و جدی بوده و تنها راه حل نجات ما در بحث اقتصاد که اساسی ترین و مهم ترین چالش پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی است اجرای سیاست‌‌های کلی اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

 

نماینده مردم فیروزآباد در پاسخ به این سوال که آیا بودجه 97 با مولفه‌‌های اقتصاد مقاومتی تطابق دارد یا خیر، بیان داشت: بنده اعتقادم بر این است که لایحه بودجه بر اساس آمایش سرزمینی و طبق عدالت اسلامی در جهت خدمت به همه مردم و ملت ایران باید انجام بگیرد، بنده در این زمینه معترضم و معتقدم که بودجه 97 براساس بررسی‌‌هایی که انجام داده‌‌ام عدالت محور نبوده و آمایش سرزمینی لحاظ نشده لذا همین موضوع کار مجلس را سنگین خواهد کرد.

 

وی در پایان افزود: دولت برنامه ششم را با 36 یا 38 ماده تقدیم مجلس کرد اما مجلس کاری بس بزرگ و فشرده با وقت گذاری و با کمک گرفتن از کارشناسان با تجربه برنامه ششم را با 144 ماده تصویب کرده و به دولت ابلاغ کرد، هرچند که دولت در خصوص اجرای آن به طور کامل همراهی نکرده و وظایفش را انجام نداده ولی مجلس مصمم هست که از تمامی ابزارهای قانونی که در اختیار دارد استفاده کند تا دولت مکلف شود بند به بند برنامه‌‌ی ششم را اجرا نماید.

منبع آناج

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان
ناشناس
|
|

۱۳۹۶/۱۰/۲ ۷:۴۷

پاسخ

اولین نفر خودت هستی


نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد