کد مطلب: 8675

براساس مطالعات سازمان ملل متحد و دولت مکزیک که نتایج آن روز چهارشنبه منتشر شد در سال 2016، 2 هزار و 746 زن در مکزیک به قتل رسیده‌اند که نشان می‌دهد به طور میانگین بیش از هفت زن در هر روز کشته شده‌اند.

به گزارش شیرازه، براساس مطالعات سازمان ملل متحد و دولت مکزیک که نتایج آن روز چهارشنبه منتشر شد در سال 2016، 2 هزار و 746 زن در مکزیک به قتل رسیده‌اند که نشان می‌دهد به طور میانگین بیش از هفت زن در هر روز کشته شده‌اند.
 این آمار در مقایسه با سال 2015 که طی آن 2 هزار و 324 مورد قتل به ثبت رسیده ، افزایش یافته است.

در سال گذشته ، 42 درصد موارد قتل خشونت آمیز زنان، در ایالت های مکزیکو در مرکز،  گررو در جنوب ، شی هوا هوا در شمال ، وراکروز در شرق و همچنین مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک روی داده است. بنابر گزارش ها، در سال 2016، ایالت مکزیکو که در همسایگی مکزیکوسیتی واقع شده است با 421 مورد قتل، خطرناکترین ایالت برای زنان در مکزیک معرفی شده است.

مطالعات نشان می دهند نیمی از قربانیان 15 تا 35 سال سن داشتند.

در مکزیک، بر خلاف جنایت هایی که علیه مردان صورت می گیرد، برای قتل زنان از روش های بی رحمانه ای مانند استفاده از سلاح سرد و خفه کردن استفاده می شود.

موسسه ملی آمار در پایان نوامبر اعلام کرد 66 و یک دهم درصد از 46 میلیون و 500 هزار زن مکزیکی که سنشان 15 سال یا بیشتر است در زندگیشان نوعی  خشونت فیزیکی، جنسی، عاطفی و  اقتصادی را تجربه کردند.

بنابر اعلام سازمان های غیر دولتی در دهه 1990 و دهه 2000 میلادی شهر سیوداد خوارز Ciudad Juarez در شمال مکزیک که در نزدیکی مرز با آمریکا قرار دارد با بیش از 500 مورد قتل زنان در سال، خطرناکترین شهر مکزیک در این زمینه شناخته شده است.

منبع: العالم
نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد