کد مطلب: 8670

جشنواره ترویج زایمان طبیعی در بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد، با اهدای بسته های آموزشی به مادران باردار و مشاوره رایگان مامایی برگزار شد.

به گزارش فیروزنا: مسئول سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد، کاهش مرگ مادر را از جمله فواید زايمان طبيعي نسبت به سزارین عنوان نمود و گفت: با توجه به اینکه در جراحي سزارين، مانند تمام جراحي‌ها خطر مرگ ناشي از عوامل بيهوشي گزارش شده است، نسبت مرگ و مير پري ناتال زنان در سزارين 7 برابر زايمان نرمال است.

 

منیژه یاری، با اشاره به پيشگيري از خطر عفونت و نیز پیشگیری از دست دادن خون در زایمان طبیعی ادامه داد: در واقع شايع‌ترين انواع عفونت پس از جراحي سزارين، عفونت رحم و عفونت محل زخم جراحي و عفونت مثانه است ولي در زايمان طبيعي عفونت رحم به ندرت ديده مي شود و به طور متوسط،‌ خوني که در زايمان طبيعي از دست مي‌رود حدود 700-500 ميلي‌ليتر است و در مقابل خوني که در سزارين انتخابي از دست مي‌رود حدود 1000 ميلي ليتر است.

 

 

مسئول زایشگاه بیمارستان در خصوص فوايد زايمان طبيعي براي نوزاد خاطرنشان کرد: از آنجا که فوايد تغذيه طبيعي با شير مادر مورد توجه است سزارين براي مادراني که مايلند نوزادانشان را با شير خود تغذيه کنند مشکل ساز خواهد شد و اغلب زناني که زايمان طبيعي مي‌کنند بلافاصله پس از تولد نوزاد تغذيه با شير خود را آغاز مي‌کنند و شيردهي در زناني که سزارين مي‌شوند با تاخير آغاز مي گردد.

 

زهرا بصیری فرد گفت: با اين که در زمينه خطرات جراحي سزارين،‌ بحث بيشتري روي عوارض جانبي سوء بر روي مادر متمرکز شده است، قطعاً‌ براي نوزاد نيز بي‌خطر نيست و شايد بتوان گفت: خطرناکترين عارضه جانبي جراحي سزارين براي نوزاد‌، نارسي است،‌ اصطلاح نارسي عموماً‌ براي شرح دادن وضعيت نوزادي به کار مي‌رود که به دليل انتخاب زمان نادرست زمان سزارين، نارس به دنيا آمده است.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد