کد مطلب: 8666

استاندار فارس گفت: با توجه به اینکه تنها چند ماه تا پایان سال 96 فرصت باقی مانده است مدیران دستگاه های اجرایی با پیگیری و ایجاد تعامل موثر برای جذب اعتبارات تلاش کنند.

به گزارش شیرازه، اسماعیل تبادار در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس با بیان اینکه قانون برنامه و بودجه سیاست‌گذاری این شورا را تعیین می‌کند، گفت: از ابتدای مسئولیتم درخصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای جذب حداکثری اعتبارات ملی حساسیت به خرج دادم و مدیران باید علیرغم تنگناهای بودجه در رفت و آمدها به تهران و با پیگیری و تعامل اعتبارات ملی را جذب کنند.

او خواستار ارائه گزارش عملکرد مدیران درخصوص جذب بودجه در جلسات شورای برنامه‌ریزی شد و تاکید کرد: با توجه به اینکه تنها چند ماه تا پایان سال 96 فرصت باقی مانده است مدیران دستگاه های اجرایی با پیگیری و ایجاد تعامل موثر از حداقل‌ها نیز برای جذب بودجه استفاده کنند.

تبادار گشایش‌های اعتباری در تخصیص و افزایش اعتبارات سال 96 و همچنین توجه ویژه به اعتبارات ملی استان فارس را مهمترین نتیجه سفر دو روزه آقای نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان فارس دانست و افزود: تامین اعتبار حدود 27 پروژه‌ مختلف عمرانی، فرهنگی، درمانی، اقتصادی ، تولیدی و غیره از سوی ایشان در دستور کار قرار گرفته است.

او با اشاره به اینکه لایحه بودجه سال 97 روز یکشنبه از سوی رئیس‌جمهور به مجلس ارائه خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که وضعیت تخصیص بودجه به استان فارس نسبت به سال گذشته بهتر باشد و خواستار تلاش و پیگیری نمایندگان استان برای افزایش سهم فارس از بودجه 97 شد.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: شفاف‌سازی با تکیه بر بودجه ریزی بر مبنای عملکرد، توجه به آب، محیط زیست، حمل و نقل ریلی، حمل و نقل عمومی، احیا بافت های فرسوده، اشتغال زایی، ریشه کن کردن فقر، تامین تسهیلات لازم برای بخش خصوصی در حوزه تولید و همچنین توجه به مباحث حوزه زیر ساخت های مهم فرهنگی از مباحث مهمی است که در بودجه سال 97 به آن‌ها پرداخته شده است.

نماینده عالی دولت در استان فارس تاکید کرد: سیاست دولت در سال 97 همچنان توجه بسیار ویژه به تولید و اشتغال با استفاده از منابع عمومی، سهم بانک ها و سهم بخش خصوصی خواهد بود.

او با اشاره به اهمیت نقش بخش خصوصی در رونق اقتصادی، خاطرنشان کرد: ممن از کمترین سرمایه‌گذاری‌ها نیز احوال می‌پرسم و پیگیر حل مشکلات سرمایه‌گذاران هستم و همه مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولان مربوطه باید با فراهم کردن تسهیل در امور بخش خصوصی به توسعه اشتغال و کارآفرینی و به تبع آن رونق اقتصادی توجه کنند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد