کد مطلب: 8659

فرماندار فیروزآباد گفت: برای ایجاد نشاط اجتماعی مولفه های زیادی وجود دارد که یکی از این مولفه ها ترویج موسیقی های حلال، مجاز و سنتی که بخشی از آداب و رسوم مردم است در بین جامعه است.

به گزارش فیروزنا: آیین شب شعر و موسیقی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق(ع) به همراه رونمایی از دو مجموعه اثر حسین دلجویی شاعر و نویسنده فیروزآبادی تحت نام های "به خاطر چشم هایش" و "آوای شبانگاه" به میزبانی موسسه فرهنگی هنری مشق مهر در تالار هنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزآباد برگزار شد.

 

ابراهیم استوار میمندی فرماندار فیروزآباد در آیین رونمایی از آثار استاد حسین دلجویی گفت: امروزه جامعه بشری دچار سردرگمی هایی است که روح و روان انسان را درگیر خود کرده است که میتوان به مشکلاتی همچون اقتصادی، طلاق، اعتیاد و دیگر مشکلات به بشر امروز را افسرده کرده است.

وی جامعه امروز را  نیازمند نشاط اجتماعی عنوان کرد و گفت: نشاط اجتماعی در جامعه بسیار کمرنگ شده است و باید این نشاط را در جامعه به واسطه آموزه های دینی و آیین و رسومات و ادبیاتی که در فرهنگ و ملیت نهفته است تقویت کرد.

 

استوار میمندی نشاط اجتماعی را میزان رضایتمندی افراد از زندگی خود بیان داشت و اظهار کرد: برای ایجاد نشاط اجتماعی مولفه های زیادی وجود دارد که یکی از این مولفه ها ترویج موسیقی های حلال، مجاز و سنتی که بخشی از آداب و رسوم مردم است در بین جامعه است.

 

وی از نامگذاری روزی تحت عنوان روز "هنرفیروزآباد" در جهت گرامیداشت و معرفی بزرگان فیروزآباد خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا هفته ای را جهت معرفی فرهنگ و هنر فیروزآباد و به صورت شاخص یک روز را بعنوان روز "هنر فیروزآباد" نامگذاری کنیم تا بتوانیم بزرگان این شهرستان را در سطح استان، منطقه و ملی معرفی کنیم.

 

سلیمان شریفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزآباد گفت: هدف اصلی از برگزاری این گونه مراسمات اطلاع رسانی و معرفی اثر به مخاطبان است که در کنار آن، هدف حمایت از هنرمند را نیز داریم.

وی افزود: هنرمند باید اخلاق مدار و متواضع باشید تا بتواند خارج اثر های خود در ذهن های مخاطبان ماندگار باشد که استاد حسین دلجویی یک نمونه بارز اخلاق مداری و تواضع در بین هنرمندان است.

 

شریفی گفت: در این مراسم از دو اثر استاد حسین دلجوی با نام های به خاطر چشم هایش و آوای شبانگاه  رونمایی می شود.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد