کد مطلب: 8648

شهرستان فیروزآباد به عنوان یکی از بزرگترین و پهناورترین شهرستانهای استان فارس و پرتردد به دلیل عبور مهمترین محور مواصلاتی کشور؛ از داشتن مرکزانتقال خون محروم است .

به گزارش فیروزنا: شهرستان فیروزآباد به عنوان یکی از بزرگترین و پهناورترین شهرستانهای استان فارس وجنوب کشور و شهرستانی پرتردد به دلیل عبور مهمترین محور مواصلاتی کشور و یکی از محور های پر تصادف استان فارس از داشتن مرکز انتقال خون محروم است.

 

این درحالی است که وجود جمعیت زیاد در مناطق و شهرها باید بطور طبیعی یکی از ملاک های اصلی سازمان انتقال برای راه اندازی پایگاه خونگیری باشد، چه اینکه اهدا خون حرکتی خداپسندانه و انسان دوستانه است و ایجاد امکانات برای تقویت و رشد این حرکت امری ضروری است.


بگذریم، تاسف بارتر استقرار پایگاه انتقال خون 27 هر ماه آنهم به صورت نامنظم در شهرستان صورت می گیرد حال مردم نوعدوست شهرستان برای اهدا خون گاه بخاطر گرمازدگی خود با افت فشار خون مواجه شده و نیازمند رسیدگی بودند.

 

با توجه به آمار اهدا خون در شهرستان فیروزآباد حاکی از آن است که مردم این شهرستان استقبال خوبی برای اهدا خون دارند.


شهرستانی مانند فیروزآباد در حالی پایگاه انتقال خون ندارد که مسئولین استانی وشهرستانی قول مساعدت برای راه انداری پایگاه انتقال خون را داده بودند که بعد از گذشتن سالیان سال این امر محقق نشده است .

 

آنچه مسلم است اینکه در اغلب موارد، تزریق خون تنها راه نجات نوزادان، بیماران یا مصدومین است و از آنجا که تا امروز هیچ ماده‌ای در هیچ شرایطی نتوانسته جانشین خون، این ماده حیات بخش شود، انسان تنها تولید کننده و مصرف کننده خون خویش است و تبادل این ماده حیاتی به عنوان جلوه‌ای از ایثار و نوع دوستی همواره مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفته است.

 

این ایثار و از خودگذشتگی که به عنوان جلوه‌ای از یک عمل خدا پسندانه تلقی می‌شود و در قبال ارزش نهادن به این مردمی که بدون هیچ‌گونه چشم داشتی، تنها به دلیل نیاز یک هم نوع به این قطره خون با مراجعه به یک پایگاه خون، به دیگری زندگی می‌بخشند.

 

به هرحال مردم مهربان و قدرشناس شهرستان فیروزآباد نشان داده اند که همواره در کارهای خیر و انسان دوستانه از جمله اهدا خون پیشگام و پیش قدم بوده اند، بنابراین انتظار می رود مسوولان ذیربط در اسرع وقت نسبت راه اندازی پایگاه انتقال خون در این شهرستان اقدام کنند.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد