به مناسبت هفته دیابت برگزار شد؛

پیاده روی خانوادگی مردم روستای اسماعیل آباد فیروزآباد +تصاویر

۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵:۳۰
کد مطلب: 8645

مردم روستای اسماعیل آباد مسیر پنج کیلومتری رفت و برگشت از این روستا به سمت بهشت الرضا را بمناسبت هفته دیابت پیمودند.

به گزارش فیروزنا: فاطمه نعمت الهی بهورز خانه بهداشت روستای اسماعیل آباد پس از طی این مسیر در جمع شرکت کنندگان گفت: اصلاح شيوه زندگی  که هیچ زمانی برای انجام آن دیر نیست می تواند گام بزرگی در جهت پیشگیری از دیابت باشد.

 

نعمت اللهی یکی از راههای موثر جهت پیشگیری از دیابت را تغییر در رفتار های روزمره دانست و افزود: یک فعالیت فیزیکی منظم دارای امتیاز های بسیاری است که اولین امتیاز آن کمک به کاهش وزن شماست. اما چه کاهش وزن پیدا کنید و چه نکنید، فعاليت، قند خون شما را پایین می آورد و میزان حساسیت بدن به  انسولین را افزايش مي دهد، بنابراين ميزان قند خون در سطح نرمال تثبيت مي شود.

 

بهورز خانه بهداشت اسماعیل آباد، اشاره ای نیز به نیاز روزانه افراد در معرض دیابت به دریافت میزان فیبر بیشتر در وعده های غذاییشان نمود و گفت: فیبر قادر است خطر ابتلا به قند خون را با كمك به کنترل قند خون  کاهش دهد، همچنین جذب فیبر با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط می باشد و از طرفی نیز مواد حاوی فیبر، قادرند با کمک به احساس سیری باعث کاهش وزن شما شوند.

 

وی در پایان ضمن تاکید بر این نکته که همیشه به استفاده از غلات سبوس دار در لیست ترکیبات سازنده محصولات که بر روی بسته آنها درج می شود توجه داشته باشید، خاطر نشان کرد: اگر چه روشن نیست که غلات سبوس دار به چه جهت قادرند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهند و قند موجود در خون را در یک حد ثابت نگه دارند، اما سعی کنید حداقل نیمی از غلاتی که استفاده می کنید غلات سبوس دار باشند.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد