کد مطلب: 8630

کلنگ قطعه سوم محور دوم فیروزآباد به کوار به با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی زمین زده شد.

به گزارش فیروزنا: خیرالله خادمی معاون راه و شهرسازی روز چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی محور دوم فیروزآباد کوار گفت: این محور به طول 13.5 کیلومتر به عنوان گلوگاه کریدور جنوب کشور است که با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان با احداث 7 تونل و یک پل به طول 20 متر امروز کلنگ زنی خواهد شد.

 

وی زمان بهره برداری از این محور را 4 سال اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه این پروژه بالغ بر 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ که این اعتبار نیز می بایست از طریق منابع نفتی و راه و شهرسازی تامین شود که نیازمند تلاش های نماینده مردم فیروزآباد جهت تامین اعتبار برای این پروژه است.

 

خادمی افزود: پیش بینی ما به گونه ای است که این پروژه طی 4 تا 5 سال به پایان برسد اما این زمان مستلزم این است که بودجه هر سال آن تامین شود و در صورت عدم تامین اعتبار این پروژه دیر به بهره برداری خواهد رسید.

 

*مسئولین گذشته نسبت به محور فیروزآباد به کوار کوتاهی کرده اند

 

کورش کرمپور نماینده مردم فیروزآباد گفت: با توجه به اینکه این محور یکی از محور های استراتژیک کشور محسوب می شود اما مسئولین گذشته نسبت به این امر کوتاهی های بسیاری را انجام داده اند.

 

وی افزود: این قطعه حق بود در پولدارترین دولت، در دولت های نهم و دهم اجرا می شد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد و این بسیار تلخ است که پروژه ای زمان بهره بردای آن را 2 سال تعریف کنند ولی 12 سال ساخت آن طول بکشد و همچنان پروژه در دست اقدام باشد.

 

به گزارش فیروزنا این پروژه در حالی کلنگ آن به زمین زده می شود که در بازدید سال گذشته معاونین راه و شهرسازی از جاده های شهرستان فیروزآباد قول افتتاح و بهره برداری از قطعه اول و دوم محور فیروزآباد تا خرداد 96، محور فیروزآباد فراشبند تا دهه فجر 95 و محور فیروزآباد به قیروکارزین در خرداد 96 داده شده بود که همچنان این پروژه ها در دست اقدام است، هم اکنون باید دید که آیا این پروژه 13.5 کیلومتری که به گفته خادمی معاون وزیر و راه و شهرسازی بعنوان سخت ترین و گلوگاه این محور در مدت 4 سال به بهره برداری خواهد رسید یا خیر.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان
فرود
|
|

۱۳۹۶/۹/۱۳ ۲۱:۴۹

پاسخ

سلام...امیدوارم مثل جاده جدید فراشبند به فیروزآباد به پروژه ای طولانی تبدیل نشه و در موعد مقرر به بهره برداری برسد...


نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد