کد مطلب: 8379

نخستین پارکینگ هزار و سیصد متری با ظریفت 100 خودرو عمومی در مرکز شهر فیروزآباد با هدف روان سازی و جلوگیری از ترافیک منطقه افتتاح شد.

شهردار فیروزآباد در حاشیه آیین افتتاح پارکینگ عمومی الغدیر در گفتگو با خبرنگار فیروزنا با اعلام این مطلب افزود: پارکینگ از مهم ترین و شاخص ترین ابزارهای مدیریت ترافیک است و پارک خودرو در محل های توقف ممنوع از مهمترین علل ترافیک و عامل اختلال و تاخیر در روان سازی تردد خودروها می شود،


چمران فیروزی افزود: به دلیل اینکه زمان توقف خودروها در مرکز شهر بیش از دیگر زمان ها افزایش یافته است، اهمیت احداث پارکینگ بشدت احساس می شود.


شهردار فیروزآباد با بیان اینکه رشد روزافزون مالکیت خودرو و افزایش وسایل نقلیه در سطح شهر، تأمین پارکینگ را ضروری کرده است، خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده با توجه احداث مجتمع های تجاری بدون پارکینگ در ادوار گذشته در مرکز شهر و حجم بالای خودرو در این محدوده، لزوم چنین پارکینگی را اجتناب ناپذیر می کند.


وی ادامه داد: شهرداری برای رفع این مشکل با مشارکت بخش خصوصی با اختصاص زمینی به متراژ هزار  و سیصد مترمربع در سه راه بروجردی و با تسطیح و آماده سازی محوطه، بخشی از ترافیک منطقه را کاهش می دهد.


این مقام مسئول با اشاره به تراکم جمعیتی و رو به رشد در شهر فیروزآباد، بیان داشت: شهر فیروزآباد به رغم برنامه ریزی های مختلف شهری، زیرساخت های لازم در پذیرش افزایش ظرفیت خودرو در آینده به ویژه پارک خودروها در معابر را ندارد، که نیازمند چاره اندیشی است.


وی افزود : با توجه به رایزنی های انجام شده در ماههای آینده با مشارکت بخش خصوصی شاهد افتتاح و راه اندازی پارکینگ های دیگر در نقاط مختلف شهرستان خواهیم بود.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد