به مناسبت هفته قلب و سالمند؛

ارائه خدمات رایگان برای مدجویان تحت پوشش کمیته امداد فیروزآباد

۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲:۳۵
کد مطلب: 8356

گروه مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد، ۱۲۸ نفر از مدجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان را از نظر تست قند خون و فشار خون غربالگری نمودند.

به گزارش فیروزنا ، کارشناس بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان فیروزاباد گفت: در این غربالگری از ۱۲۸ نفر مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان که عموما سالمند بودند، تست قند خون گرفته شد و 3 نفر از این افراد در معرض خطر دیابت شناسایی شدند که به آنان توصیه های لازم انجام پذیرفت.

 

فرزانه صلاحی ادامه داد: در این جلسه که به مناسبت گرامیداشت هفته قلب و هفته سالمند برگزار شد، به مددجویان کمیته امداد امام خمینی توسط کارشناسان واحد پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر آموزشهای لازم داده شد.

 


صلاحی در خصوص مشکلات دوران سالمندی، خودمراقبتی، فشارخون، دیابت، پوکی استخوان، تغییر شیوه زندگی، تحرک بدنی و تغذیه سالم مطالبی را بیان نمود.

 

این کارشناس واحد پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر، اضافه وزن، بی تحرکی یا کمبود فعالیت بدنی و اختلالاتی که همراه با عدم توانایی بدن در استفاده از گلوگز می باشند را از عوامل اصلی ابتلا به دیابت نوع دو دانست و افزود: افرادی که نوعی اختلال گلوکز ناشتا یا اختلال عدم تحمل گلوکز دارند خطر بالایی در ابتلا به دیابت نوع 2 دارند.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین بخش های پیشگیری از پیشرفت بیماری دیابت، رعایت نکات تغذیه ای و داشتن برنامه غذایی دقیق است.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد