انتقاد نماینده فیروزآباد از بلاتکلیفی 4 پتروشیمی فارس؛

کوروش کرمپور: قرار نیست من کرمپور قربانی این قضیه بشوم!

۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۱۶:۵۲
کد مطلب: 8343

کوروش کرمپور نماینده مردم فیروزآباد خطاب به تبادار استاندار فارس گفت : اگر دولت تصمیم به انتقال دارد ، دلایل انتقال پتروشیمی ها را اعلام کند؛ چرا دولت از تصمیم خود دفاع نمیکند و نمایندگان را هزینه میکند.

 الفین چهاردهم و پتروشیمی فیروزآباد طرحی که کرمپور نمایند مردم فیروزآباد آن را از آغاز طرحی پوپولیستی خطاب می کند.

 

خبرگزاری خانه ملت به نقل از نماینده فیروزآباد مینویسد: "پتروشیمی فیروزآباد در دولت نهم و دهم به خاطر تصمیم پوپولیستی آغاز به کار کرد در حالی که نیاز به آب بالای 11.5 میلیون مترمکعب دارد از این رو هیچگاه نمی تواند آغاز به کار کند.

 

کرم پور در این گفتگو اظهار داشته بود:" از طریق وزارت نفت و سپاه پاسداران در این خصوص تصمیماتی گرفته شد تا این پتروشیمی به نوع دیگری همچون فسا و جهرم فعالیت کند".

 

پتروشیمی فیروزآباد و زمزمه های انتقال آن به سواحل خلیج و استان بوشهر به دلیل امکان پذیر نبودن تامین آب و جایگزینی طرحی با مصرف آب کمتر و اشتغال زایی به اندازه پتروشیمی مادر و تولید اتیلن، طرح جایگزینی که کوروش کرمپور از  روشن نبودن ضمانت اجرایی آن سخن میگوید.

حال بر اساس قولی که داده شده باید ضمانت اجرایی آن را به طور شفاف ایجاد کنند.

 

وی با اشاره به قول مسئولان نفتی کشور به مردم فیروزآباد در مصاحبه با سایت نبض نفت میگوید: "بله شما صحبت از جایگزین پتروشیمی فیروزآباد کردید و حتما یک پتروشیمی که درست بتواند به اندازه پتروشیمی فیروزآباد اشتغال ایجاد کند و این وعده را به ما می دهید که صنایع پایین دستی را هم ایجاد کند و اشتغال را چند برابر کند ما از شما ممنونیم اما ضمانت اجرایی آن را برای ما روشن کنید".

 

 به گزارش فیروزنا ، کرمپور در آخرین اظهار نظر خود در جلسه مجمع نمایندگان فارس با نمایند عالی دولت در استان که 15 مهر ماه برگزار گردیده است در خصوص پتروشیمی ها با گلایه از استاندار فارس از بلاتکلیفی پتروشیمی های فارس  سخن به میان آورده و از استاندار فارس میخواهد تکلیف هر 4 پتروشیمی روشن شود.


 وی خطاب به تبادار استان دار فارس میگوید : " اگر دولت تصمیم به انتقال دارد ، دلایل انتقال پتروشیمی ها را اعلام کند؛ چرا دولت از تصمیم خود دفاع نمیکند و نمایندگان را هزینه میکند."

 

وی در کلیپ صوتی که از این جلسه در فضای مجازی منتشر شده است میگوید: "قرار نیست من کرمپور قربانی این قضیه شوم ، چرا آنهایی که باید دفاع کنند ، خود سکوت کرده اند و از تصمیم خودشان دفاع نمی کنند!"

 

کورش کرمپور نماینده مردم فیروزآباد،  کم هزینه ترین راه حل مشکل آب را احداث انتقال آب دریا از بوشهر به فراشبند و فیروزآباد میداند و میگوید: "در استان های دیگر بیش از 800 کیلومتر انتقال آب دادند ولی در رابطه با استان فارس حاضر نیستند 200 کیلومتر خط انتقال آب را هزینه کنند".

 

به گزارش فیروزنا باید صبور بود و دید که تصمیم نمایندگان فارس بر ادامه کار پتروشیمی ها و در صورت انتقال آن  از استان فارس و طرح جایگزین به چه صورت خواهد شد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان
رضا
|
|

۱۳۹۶/۷/۱۷ ۱۴:۳۱

پاسخ

همه آتیش ها از شما بلند شد آقای کرمپور، حالا شدی مدعی؟؟!!


نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد