رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد عنوان کرد:

توزیع سبد ارتقای سلامت مادران باردار دچار سوء تغذیه در فیروزآباد

۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۵۱:۵۷
کد مطلب: 8317

رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد از توزیع 235 سبد غذایی در بین مادران باردار و شیرده و بی بضاعت و مبتلا به سوء تغذیه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فیروزنا: رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد، هدف از توزیع سبد غذایی بنیاد علوی را بهبود سلامت مادران دانست و گفت: این سبدهای غذایی به مادرانی که دارای کم‌خونی، وزن گیری نامطلوب، حاملگی‌های چند قلو و آنهایی که وزنشان قبل از بارداری کمتر از 45 کیلوگرم است، اهدا می شود.

 

دکتر خدابخش چگینی افزود: کارکنان خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت، مادران واجد شرایط را شناسایی و به واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان معرفی می‌کنند.

 

کارشناس مسوول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد گفت: این سبد غذايي شامل بـرنـج، ماكاروني، كنسرو نخود فرنگي، لوبيا چيتي، پنير، سويا، مرغ، كنسرو تن مـاهي، عدس، خرما، روغن مايع، عسل و شكر است.

 

پریناز نیکویی افزود: مادران واجد شرايط از مـاه چهـارم بـارداري تا پـايان مـاه ششـم شيردهي تحت پوشش این طـرح قرار مي گيرند.

 

وی تاکید کرد: دوره بارداری، دوره‌ای مهم و حساس برای مادران به شمار می‌رود و رعایت تغذیه اصولی علاوه برافزایش ضریب اطمینان برای تولد نوزاد سالم، باعث پیشگیری از ایجاد کم‌خونی و بیماری‌های بعدازآن نیز می‌شود.

 

این کارشناس تغذیه یاد آور شد: بنياد علوي از سال 1387 به دستور رياست محترم بنياد مستضعفان با همكاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اقدام به توزيع سبد غذايي بين مادران باردار و شيرده دچار سـوء ‌تغذيه در مناطق كمتر توسعه ‌يافته كشور كرده است .

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد