کد مطلب: 8313

کوروش کرمپور نماینده مردم فیروزأباد گفت: بله شما صحبت از جایگزین پتروشیمی فیروزآباد کردید که به اندازه پتروشیمی فیروزآباد اشتغال ایجاد کند واین وعده را به ما می دهید که صنایع پایین دستی را هم ایجاد کند، از شما ممنونیم اما ضمانت اجرایی آن را برای ما روشن کنید.

به گزارش فیروزنا، بیش از 10 سال از تصویب ایجاد و راه اندازی 5 پروژه پتروشیمی استان فارس در هیئت دولت می گذرد.


 طبق اظهارات برخی نمایندگان فارس روند توسعه هر کدام از این مجتمع های 5 گانه کمتر از 12 درصد بوده و برخی از این پتروشیمی ها 5 درصد پیشرفت فیزیکی هم نداشته است.

 

گفته می شود طبق سیاستگذاری های جدید دولت، بدلیل بحران آب این مجتمع ها به خارج از استان فارس و احتمالاً عسلویه منتقل خواهد شد.

 

 همین امر موجب بروز نگرانی هایی برای مردم این استان شده است. از سویی دیگر برخی نمایندگان فارس در خانه ملت نیز اعلام می کنند دولت در قبال این موضوع توضیح روشن و صادقانه ای عرضه نمی کند.

 

کوروش کرمپور نماینده فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در یک گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری نبض نفت اظهار داشت: از شروع ایجاد پتروشیمی فیروز آباد بیش از 8 سال می گذرد و متاسفانه طبق اظهارات مسئول شرکت سازنده بیش از 12 درصد پیشرفت فیزیکی نداشته است.

 

وی افزود: سوال من به نمایندگی از مردم حوزه انتخابیه از مسئولان مربوطه این است اگر این پتروشیمی بر اساس مطالعات تخصصی شروع شده است و برآود زمانی برای آن در نظر گرفته شده پس چرا طبق برآورد زمانی ساخته و به بهره برداری نرسیده است و چرا سهامداران نسبت به ساخت این پتروشیمی علاقه ای نشان ندادند.

 

کرمپور خاطرنشان کرد: سوال ما این است که چه کسانی پاسخگوی این عقب افتادگی هستند. وی تصریح کرد: مسئولان مربوطه خصوصاً سهامداران و آن سازمان اصلی که مسئولیت پتروشیمی را عهده دارد تصمیماتی که گرفته است می بایست براساس آنچه بر زبان جاری می کند باشد و بایستی با عملکرد خود بر اساس قانون ضمانت لازم را برای مردم بوجود بیاورند.

 

نماینده فیروزآباد فراشبند و قیر و کارزین با تاکید بر اینکه ما به دنبال آن هستیم که منافع ملی تامین بشود گفت: منافع مردم فیروزآباد مثل باقی مردم کشور به منافع ملی گره خورده است. حال بر اساس قولی که داده شده باید ضمانت اجرایی آن را به طور شفاف ایجاد کنند.

 

وی با اشاره به قول مسئولان نفتی کشور به مردم فیروزآباد اظهار داشت: بله شما صحبت از جایگزین پتروشیمی فیروزآباد کردید و حتما یک پتروشیمی که درست بتواند به اندازه پتروشیمی فیروزآباد اشتغال ایجاد کند و این وعده را به ما می دهید که صنایع پایین دستی را هم ایجاد کند و اشتغال را چند برابر کند ما از شما ممنونیم اما ضمانت اجرایی آن را برای ما روشن کنید.

 

کرمپور خطاب به مسئولین یادآورشد: اگر در گفتار و رفتار با صداقت رفتار کنند و شفاف عمل کنند مردم آنها را دوست می دارند. مردم به گفتار مسئولین اعتماد دارند و در طول سه دهه اخیر هم
 این را نشان دادند.

 

وی ابرازداشت: ما به عنوان نماینده مردم عهد بسته ایم و نمی توانیم منافع حوزه انتخابیه را براساس "بَه بَه و چَه چَه" دیگران فراموش کنیم.

 

 این عضو مجمع نمایندگان استان فارس گفت: امیدوارم درخواستی را که از معاون اول رئیس جمهور و رئیس مجلس مبنی بر تشکیل جلسه ای متشکل از وزیر نفت، مسئولان پتروشیمی، سهامداران کل و جز و مدیرعامل صندوق ذخیره ارزی داشتم صورت پذیرد و مسئولان محلی تصمیمی بگیرند که منافع مردم در آن در نظر گرفته شود.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان
رضا
|
|

۱۳۹۶/۷/۱۲ ۸:۲۳

پاسخ

فرار رو به جلو!!!! همه چیز زیر سر خودته بعدا.........


نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد