کد مطلب: 8254

همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج فیروزآباد در سپاه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش فیروزنا: همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج فیروزآباد در سالن اجتماعات سپاه این شهرستان برگزار شد.

 

سرهنگ شمشاد محبی فرمانده سپاه ناحیه فیروزآباد در این همایش اظهار کرد: مسجد به عنوان بزرگترین پایگاه سیاسی راهنمایی مسلمانان از اهمیت وِیژه ای برخوردار است. اولین مرکز یادگیری مساجد هستند مهمترین مرکز تصمیم گیری در صدر اسلام و انقلاب مساجد بود و امروز مساجد به عنوان قلب تبنده پرورش نیروهای انقلابی از اهمیت وِیژه ای برخوردار است.

محبی افزود: دشمن به دنبال این است که مساجد ما را خالی کند و زمانی که حضور ما در مسجد کمرنگ شد، جوانان و مردم ما دچار انحراف شده اند.

 

فرمانده سپاه فیروزآباد جایگاه مسجد را در تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی بسیار با اهمیت خواند و افزود: مسجد به عنوان پرچمدار رسالت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) در اقصی نقاط جهان اسلام  نزد مسلمانان اهمیت دارد.

 

وی تصریح کرد: جنگ سخت، تهدیدات و کودتاهای دشمن نتوانسته خللی در انقلاب وارد کند و رویکرد دشمن به سمت جنگ نرم و تهاجم فرهنگی رفته است.

 

محبی تاکید کرد: در برابر جنگ نرم دشمن رویکرد بسیج نیز با تشکیل کلاس های صالحین در باب معرفت دینی و بصیرتی بسیجیان تغییر پیدا کرده است و ما باید با هوشیاری به سمت وحدت برویم و فریب دشمن را نخوریم.

 

وی با تاکید بر کار فرهنگی در مساجد بیان کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا نشاط مساجد بیشتر شود.

حجت‌الاسلام هاشمی‌زاده، امام جمعه فیروزآباد در این همایش به نقل علما و روحانیان در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: روحانیان و علما در طول تاریخ منشأ خدمت‌رسانی فرهنگی به جامعه اسلامی بوده‌اند.


وی با بیان اینکه وجود روحانیان در کنار مردم و مردم در کنار روحانیت باعث پیشرفت امور بوده و خواهد بود، افزود: دشمنان اسلام سعی دارند روحانیان و مردم را از یکدیگر جدا سازند و این خطر بزرگی است و باید در این زمینه مراقب و هوشیار بود.


امام جمعه فیروزآباد با تأکید به محوریت قرار دادن روحانیان و ائمه جماعات در مساجد افزود: ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت تلاش کنند امور مذهبی و فرهنگی مساجد را با قوت به پیش ببرند.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد