مداح اهل بیت فیروزآبادی؛

محرم فرصت مناسبی برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر است

۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴:۵۱
کد مطلب: 8252

محرم فرصت مناسبی برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر است و دست اندر کاران برگزاری مراسمات عزاداری حسینی در این ایام نباید به سادگی از کنار اهمیت این مساله عبور نمایند.

علی محمدی مداح اهل بیت در گفتگو با خبرنگار فیروزنا گفت: همیشه ایام عزاداری حسینی فرصتی برای گردهم آیی مردم شهرها و روستاهای اقصی النقاط ایران اسلامی است و باید این فرصت را برای اشاعه ی آرمان بلند امام حسین علیه السلام و رسوا نمودن دشمنان اسلام مغتنم شماریم.

 

عضو ستاد نماز جمعه فیروزآباد در ادامه بیان داشت: یکی از مهمترین مسائلی که در طول ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان باید در راس قرار گیرد و همه بر آن تاکید نمایند مساله ی امر به معروف و نهی از منکر است که متاسفانه در سال های اخیر در بسیاری از عرصه ها فراموش شده است.

 

محمدی افزود: مساله ی امر به معروف و نهی از منکر مساله ای بسیار ظریفْ مهم و حیاتی است و پرداختن بدان مستلزم داشتن برخی صفات است اما نباید به هر دلیل این واجب الهی معطل و تعطیل شود.

 

وی گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید مصادیق معروف و منکر را بشناسند و خود شامل مساله ای که می خواهند نسبت به آن امر به معروف و نهی از منکر نمایند نشوند چه بسا که اگر اینگونه نباشد اقدام به امر به معروف و نهی از منکر نتیجه ی عکس می دهد.


رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزآباد بیان داشت: تعطیل شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مانند از کار افتادن سیستم دفاعی بدن است پس اگر می خواهیم جامعه را آسیب ها و بلایا حفط کنیم باید امر به معروف و نهی از منکر را احیاء کنیم.

 

وی به مشکلاتی که برخی فرق انحرافی هم برای اسلام و شیعیان ایجاد کرده اند گفت: اگر می خواهیم دین و آرمان راستینمان را از گزندها و آسیب ها حفظ کنیم باید با تبلیغ اعتقادات راستین و درست تشیع پیش رویم نه با اشاعه ی خرافات  و تحریفات. دشمن بیکار ننشسته است و برای اینکه به شیعه و تشیع  به انحاء مختلف آسیب برساند از هر ابزاری که در اختیار دارد بهره برداری میکند اما این ما شیعیان هستیم که باید با الگو قرار دادن پیشوایان بزرگ دینمان همچون حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام شیعه ی واقعی را بشناسیم و با منحرفان و انحرافات مبارزه کنیم.

 

علی محمدی به موضوع حمایت برخی افراد و گروه ها از هیئات مذهبی و … اشاره کرد و گفت: حمایت افراد و گروه ها از هیئات مذهبی امر بسیار خوب و پسندیده ای است اما اینکه آن فرد یا افراد چه کسانی هستند، چه افکاری در سر دارند و با چه نیاتی وارد عمل می شوند مهمترین مساله ای است که باید مد نظر مسئولان گروه های تعزیه و هیئات عزادری قرار گیرد و بدون تحقیق و شناخت واقعی افراد زیر پرچم هر کسی نروند و همیشه پرچم راستین لبیک یا حسین بر بالای هیئت شان در اهتزاز باشد.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد