رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد؛

بهورزان افتخار نظام سلامت کشور هستند

۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴:۲۰
کد مطلب: 8216

رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد گفت: کاهش مرگ و میز مادران به دلیل عوارض بارداری، کاهش مرگ و میر کودکان زیر یک سال و کمتر از 5 سال و پیشگیری از عوارض بیماری های مزمن از جمله خدمات موثر بهورزان در مناطق روستایی می باشد.

به گزارش  فیروزنا: به مناسبت روز بهورز، مراسم جشن با شکوهی با حضور رئیس شبکه بهداشت، معاون بهداشتی و کارشناس واحد بهورزی دانشگاه در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فیروزآباد برگزار شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد در این مراسم ضمن تبریک بمناسبت روز بهورز و تشکر از زحمات بهورزان و نیز شنیدن دیدگاه ها و مشکلات و نظرات آنان گفت:  در چنین روزی در سال 1363، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وقت با هدف خدمت رسانی و فقر زدایی هر چه بیشتر از جمعیت روستایی، دست به تاسیس خانه هایی با نام خانه بهداشت زد و در جهت تامین کادر متخصص این خانه ها به تربیت افرادی همت گمارد که "بهورز" نام گرفتند.

 

دکتر خدابخش چگینی با اشاره به اینکه بهورزان افتخار نظام سلامت کشور هستند خاطر نشان کرد: کاهش مرگ و میز مادران به دلیل عوارض بارداری، کاهش مرگ و میر کودکان زیر یک سال و کمتر از 5 سال و پیشگیری از عوارض بیماری های مزمن از جمله خدمات موثر بهورزان در مناطق روستایی می باشد.

 

بهادر قهرمانی رییس مرکز بهداشت فیروزآباد نیز با تبریک 12 شهریور و روز بهورز گفت: این روز در تقویم سلامت به پاس گرامیداشت فعالیت های ارزنده سربازان خط اول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آحاد مردم شریف روستایی کشور، به نام روز بهورز نامگذاری شده است.

 

 قهرمانی افزود: اکنون فرصتی برای تقدیر از زحمات این قشر شایسته و پر تلاش می باشد که از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون برای این تلاشگران عرصه سلامت خواهانم

 

احد امیری  کارشناس واحد بهورزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن تبریک این روز به بهورزان و تشریح فعالیت ها و کارهای انجام گرفته و در حال انجام و پیگیری امور بهورزی از وزارتخانه به سوالات بهورزان در زمینه های مختلف پاسخ داد.

 

عزت مرادی مدیر مرکز آموزش بهورزی شبکه فیروزآباد و مجری این برنامه گفت: اجرای موزیک و نمایش طنز توسط گروه نمایش و طنز شهرستان در 3 میان برنامه از ابتدای شروع برنامه در ساعت 10 صبح  تا پایان از دیگر برنامه های این روز بود که جهت شرکت کنندگان متشکل از بهورزان، کاردانهای بهداشتی تیم سلامت روستایی، پزشکان و ماماهای پزشک خانواده روستایی و نیز کارشناسان ستادی مرکز بهداشت اجرا گردید.

 

ابوذر قبادی بهورز خانه بهداشت کمال آباد در این مراسم گرامیداشت روز بهورز که در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی شهرستان برگزارگردید، خواسته های مورد نیاز بهورزان را ایراد نمود و جمیله کهزادی بهورز خانه بهداشت نودران نیز مقاله ای در خصوص روز بهورز ارائه نمود.

 

شایان ذکر است در پایان این مراسم ضمن اهدای لوح تقدیر و هدایایی از طرف رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان به کلیه بهورزان و کاردانهای بهداشتی به پاس قدردانی از زحمات و تلاشهای انان به 20 نفر از بهورزان و کاردانهای بهداشتی نمونه تیم سلامت نیز ، با اهداء جوائزی، قدردانی به عمل آمد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد