کد مطلب: 8197

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزآباد از صدور حکم قضایی و محکومیت شکارچی پلنگ به پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال جریمه و سه سال زندان و ۲ سال حبس خبر داد.

به گزارش فیروزنا: هوشنگ علیپور رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزآباد گفت: شکارچی متخلف به نام "ح،ب" از دامداران غیر بومی منطقه میمند است که در کوه سپیدار میمند، با اجاره غیر قانونی مرتع، متاسفانه مبادرت به شکار یک قلاده پلنگ که از گونه های نادر و در حال انقراض در جهان است می کند.

 

وی افزود: بر اساس حکم صادره، آقای "ح،ب" علاوه بر ٨٠ميليون تومان جريمه زيست محيطی، جمعا به  سه سال حبس به جرم كشتن پلنگ و حمل سلاح غير مجاز، و همچنین دو سال تبعيد از شهرستان فيروزآباد محکوم شده است.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزآباد با قدردانی از مجموعه قضایی فیروزآباد در برخورد قاطع با متخلفین، اظهار داشت: بر اساس اعلام "اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت(IUCN)، پلنگ ایرانی از گونه های با احتمال بالای انقراض است و در لیست قرمز این اتحادیه می باشد و پلنگ ایرانی از گونه هایی است که فقط ۵۰۰ قلاده از آن در کشور باقی مانده است.

 

وی افزود: شرایط زیست محیطی و خطر انقراض گونه های جانوری به خط قرمز رسیده است و عزم ملی مردم فهیم ایران و همچنین درایت و پیگیری مسئولین را می طلبد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد