کد مطلب: 8058

متاسفانه کارکنان شرکتی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان فیروزآباد از اوایل سال جاری هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده اند که در این راستا مسولان مربوطه باید نسبت به پرداخت حقوق و مزایای آنان پاسخگو باشند.

به گزارش  فیروزنا: تعدادی از کارکنان شرکتی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان فیروزآباد در گفتگو با خبرنگار فیروزنا از عدم پرداخت حقوق خود در سال 96 خبر دادند و خواستار انتشار این خبر در پایگاه تحلیلی خبری فیروزنا و رسیدگی به مشکل‌شان از طریق نهادهای مرتبط شدند.

 

در هنگام صحبت با از کارکنان شرکتی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فیروزآباد، تنها صداقت و وجدان کاری را عامل ماندن خود در پست کاری عنوان می کنند و به رغم اوج مشکلات مالی و گرفتاری و عدم دریافت حقوق و مزایا همچنان این افراد در حال انجام کار خود به بهترین نحو هستند.

 

یکی از این کارگران که خواست نامش فاش نشود گفت: علاوه بر صرف پس انداز، بدهکار شمار زیادی از اقوام و آشنایان شده ام و از چها ماه قبل هیچ گونه حقوق و مزایایی دریافت نکردم که در این راستا از تامین کوچکترین نیاز خانواده ام عاجز و ناتوان هستم.

 

وی ادامه داد: به دلیل قراردادی بودن وضعیتمان نمی‌توانیم به چیزی اعتراض کنیم، چون می‌ترسیم با سابقه چندین ساله از کار بیکار شویم.

 

وی ابراز داشت: در حالی که در طی سال گذشته فیش های حقوق نجومی بسیاری از مسولان در معرض دید آمد، پرداخت حقوق ناچیز چند کارگر نباید چیز زیادی باشد که با کم کردن حقوق های نجومی بسیاری از افراد می توان حقوق و دستمزد ما را پرداخت کرد.

 

یکی دیگر از کارگران این اداره اظهار داشت: دیگر روی قرض گرفتن از دیگران را ندارم چرا که دیگران هم مشکلات زندگی خود را دارند و درآمد آنان نیز کفاف زندگی خودشان را می دهد پس واقعا نمی توانم از آنان بیش از این قرض بگیرم.وی اضافه کرد: مسولان بالارتبه که حقوق و مزایای ما را به فراموشی سپرده اند آیا می توانند یک شب را با شکم گرسنه سر بر بالین گذارند که من فرزندانم را باید به دلیل نبود پول با نان خشک بخوابانم آیا بهتر نیست این عزیزان مسئول کمی به وجدان خود رجوع کنند.

کارگر راهداری و حمل و نقل تاکید کرد: بیشتر ما دارای چندین فرزند هستیم و هر فرزند در هر سنی هزینه های خاص خود را دارد اگر فرزند یکی از ما دچار بیماری شود واقعا با چه پولی آنان را به بیمارستان رسانده و داروهای آنان را مهیا کنیم.

 

عبدالرضا بهبودی سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فیروزآباد در گفتگوی تلفنی با خبرنگار فیروزنا گفت: مشکل عدم پرداخت حقوق و مزایای کارکنان این اداره در سطح شهرستان فیروزآباد نیست بلکه این مشکل استانی می باشد و تقریبا 800 نفر از کارکنان این اداره در استان در سال 96 حقوق پرداخت نشده است.

 

وی افزود: در این خصوص پیگیری های زیادی شده که تاکنون به نتیجه ای نرسیده است.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد