کد مطلب: 8057

امام جمعه فیروزآباد گفت: آمریکا با برگزاری کودتای 28 مرداد در کشور و دخالت در سیاست خارجی و داخلی ما یک خیانت بین المللی کرده است.

به گزارش فیروزنا: حجت السلام سید عزیز الله هاشمی زاده امام جمعه فیروزآباد این هفته با اشاره به کودتای 28 مرداد توسط آمریکا گفت: با اعتراف آمریکا به دخالت در کودتای 28 مرداد در کشور ما که این اقدام آمریکا دخالت در سیاست خارجی و داخلی کشور است یک نوع خیانت بین المللی است.

 

وی با اشاره به اعتماد بیش از حد مصدق به آمریکا افزود: این برای ما درس عبرتی باید باشد که امریکا غیر قابل اعتماد است و آمریکا با هیچ کس عقد اخوت نبسته است و فقط به فکر منافع خودش است.

 

خطیب جمعه فیروزآباد اعتماد بیش از اندازه مصدق به آمریکا، عدم حضور مردم در صحنه و وابستگی دستگاههای فرهنگی کشور به آمریکا را عامل سقوط دولت مصدق دانست و اظهار داشت: با گذشت 4 دهه از انقلاب اسلامی ایران و توطئه های متعدد آمریکا و اسرائیل برای کشور ما که با بیداری ملت ایران و هوشیاری مقام معظم رهبری آمریکا خیال باطل کرده است که بتواند کودتای 28 مرداد را دوباره در کشور عزیز ما به پا کند.

 

سید عزیز الله هاشمی زاده با تسلیت سالروز شهادت امام جواد الائمه(ع) و با اشاره به اوضاع داخلی سوریه و عراق و محکوم کردن برگزاری همه پرسی جدایی اقوام کُرد در شمال عراق گفت: با پیروزی نیروهای اسلام و نابودی داعش در منطقه، آمریکا در صدد توطئه جدیدی است که بتواند با ایجاد تفرقه بین اقوام منطقه و جدایی اقوام از یکدیگر منطقه را ناامن کند که با توجه به اتحاد محکم میان قوم های مختلف این اتفاق را باید در خواب ببیند و ما همه پرسی برگزار شده در شمال عراق برای جدایی کُرد ها و تشکیل کشور جدید را محکوم میکنیم.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد