فروش بهشت توسط مفتی های سعودی!

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰:۱۶
کد مطلب: 8047

یک استاد دانشگاه سودان، از نفاق عربستان در فریفتن سودانی‌ها برای جنگ در یمن و تلاش‌های پشت پرده برای برقراری روابط با ایران، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش فیروزنا به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، "تاج السر عثمان" در چند توییت پیاپی در صفحۀ توییتر خود مفتی‌های سعودی را برده فروشانی تحریک کننده خواند که به سربازان سودانی در ازای دفاع از مکه و مدینه بهشت می‌فروشند، در حالی که خودشان دنبال نجف و تهرانند.

وی پیش بینی کرد به زودی روابط عربستان با ایران بهبود یابد و افزود: ممکن است در آیندۀ نزدیک شاهد ائتلاف "کشور‌های محاصره کنندۀ (قطر) " با ایران، به بهانۀ مقابله با اخوان (المسلمین) و گسترش حضور ترکیه (در منطقه) باشیم، در آن شرایط، اصطلاحاتی نظیر مجوس و رافضی حذف خواهد شد و هر کس چنین اصطلاحاتی را بر زبان براند، مجازات خواهد شد.

تاج السر در ادامه نوشت: عثمان العمیر، از سرشناس‌ترین قطب‌های مطبوعات عربستان که ناشر نشریۀ ایلاف است، به صراحت از همسایگانِ سودمندِ عربستان و در رأس آن‌ها ایران می‌نویسد.. خدا را شکر می‌کنم که گذشتِ زمان، نقاب‌ها را برانداخت.

به نوشتۀ وبگاه "وطن" قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق، روز یک شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی با همتای ایرانی خود عبدالرضا رحمانی فضلی در تهران، تاکید کرد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، رسماً میانجی گری عراق میان ایران و عربستان برای فرونشاندن تنش میان دو کشور را خواستار شده است، موضوعی که ملک سلمان نیز آن را از الاعرجی درخواست کرده بود.

الاعرجی تاکید کرد که رفتار محترمانه با حجاج و اجازه دادن به آنان برای زیارت بقیع را به عنوان دو نشانِ حسن نیت از نظر ایران، به عربستان ابلاغ کرد و عربستان خاطر نشان کرده است که این خواسته‌ها را اجرا خواهد کرد و بقیع، اکنون به روی همۀ زائران ایرانی باز است.

 

 
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد