چهره ای دیگر از مردم طبیعت دوست میمند؛

نجات مار گرفتار در خودرو پژو ۴۰۵ و رهایی آن در طبیعت

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲:۱۲
کد مطلب: 8017

در پی مشاهده یک حلقه مار داخل یک دستگاه خودرو پژو 405، با حضور نیروهای آتش نشانی و مردم این مار را زنده گیری شد و در طبیعت رها شد.

به گزارش فیروزنا: صبح امروز در بلوار معلم میمند وقتی سرنشینان خودروی پژو ۴۰۵ متوجه وجود مار ی در خودرو می شوند، سرآسیمه از خودرو پیاده می شوند.
 

بعد از لحظاتی راننده به کمک مردم عادی دقایقی را صرف جستجو برای یافتن مار می کنند و هربار مار با ترفندی از دست انها می گریزد سرانجام پس از گذشت  حدود ۱۵ دقیقه با حضور نیروهای اتش نشانی و استفاده از ابزار مناسب مار را از خودرو بیرون می اورند که در این زمان یکی از شهروندان به نام خلیل زاجری با دست خود مار را که از شدت گرما در حال تقلا برای فرار بود میگیرد و به باغ مجاور برده و رها میکند.

آقای زاجری هدف از این اقدام با ارزش خود را حفظ محیط زیست عنوان میکند.

این درحالیست که هنوز زمان زیادی از شکار پلنگ ایرانی به دست دامدار کوچ‌رو که به صورت  موقت در کوه سپیدار این شهر اقامت داشت را به چوپان میمندی توسط برخی جراید و روزنامه ها انتصاب کرده بودند نمی گذرد.

 وجود گروه های کوه نوردی و  محیط زیستی  که به صورت هفتگی در بخش میمند و خارج استان به قلل مختلف صعود میکنند و همچین دقت و  حساسیت مردم در حفظ محیط زیست چه در گروه های مجازی و حقیقی، دال بر فهم و درک بالای مردم میمند و اشتیاق انان  برای صیانت از عرصه های طبییعی و محیط زیستی هست و خواهد بود.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد