کد مطلب: 7943

معاون میراث فرهنگی کشور به منظور بازدید از شرایط آماده سازی، بهسازی و بررسی مسائل و مشکلات مربوط به آثار پرونده ثبت جهانی محور ساسانی فیروزآباد به این شهرستان سفر کرد.

به گزارش فیروزنا محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشوربه منظور بازدید از شرایط آماده سازی، بهسازی و بررسی مسائل و مشکلات مربوط به آثار پرونده  ثبت جهانی محور ساسانی شهرستان فیروزآباد به این شهرستان سفر کرد.
 
 

طالبیان را در این بازدید مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از بنای کاخ ادرشیر بابکان بازدید میدانی کردند.

 

گفتنی است آتشکده فیروزآباد، از کاخ های ییلاقی اردشیر بابکان در زمان ساسانیان بشمار می رود و از مهمترین و عظیم ترین اثر تاریخی فیروزآباد می باشد.

 

از ویژگی های منحصر به فرد این بنا می توان به این اشاره داشت که یکی از معدود بناهای طاقدار ساسانی و جالب توجه ترین ساختمان معماری آن دوره محسوب می شود.

 

بنای مذکور درنمای شمالی متصل به چشمه جوشان مدوری موسوم به برم پیر (قمپ و خنب) می باشد و در کنار روستایی به نام آتشکده واقع شده است.

 

 
نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد