همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع)؛

پیکر ۳ شهیدگمنام در دهستان جایدشت فیروزآباد آرام گرفتند + تصاویر

۳۰ تير ۱۳۹۶ - ۹:۱۹:۲۷
کد مطلب: 7901

مراسم تشییع و تدفین پیکر سه شهید گلگون کفن دوران دفاع مقدس همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) در دهستان جایدشت شهرستان فیروزآباد برگزار شد.

به گزارش فیروزنا: حال و هوای امروز  دهستان جایدشت با روزهای دیگر متفاوت بود طی چند سال گذشته این سومین بار است که شهرستان فیروزآباد میزبان کبوتران سبکبال دوران دفاع مقدس می شود کبوترانی که با وجود گمنامی برای مردم از هر آشنایی آشناترند.

 

گوشه و کنار روستا را که نگاه میکنی مردم را می بینی که از ساعت های اولیه اعلام شده برای مراسم تشییع شهدای گمنام آمده اند و خیابان منتهی به حوزه بسیج پایگاه مقاومت «امام حسین (ع)» تولمات مملو از جمعیت بود. زن و مرد، کودک و جوان، کارمند و کارگر، مسئول و غیر مسئول همه دعوت شده بودند دعوت به مراسمی باشکوه ولی ساده.

 

حضور با شکوه مردم٬ جلوه خاصی به مراسم بخشیده بود هر کسی سعی می کرد خود را به گوشه ای از تابوت ها برساند و برای تبرک آن را لمس کند. مگر می شود شهید گمنام بیاورند و مادرش حضرت زهرا(س) حضور نداشته باشد؟ این شهدا به مادرشان اقتدا کردند و با پیشانی بندهای «یا زهرا »، «می روم تا انتقام سیلی مادر بگیرم » به حسین فاطمه (س) لبیک گفتند.

 

مراسم تشییع با قرائت چند آیه از کلام الله مجید آغاز و نوای مداحی و ذکر «یا حسین» و «یازهرا»، «لبیک یا زینب» از گوشه و کناری به گوش می رسد.

 

در طول مسیر چیزی که بیش از همه جلب توجه می کرد حضور جوانان و نسل چهارمی های انقلاب بود که با سربند یا زهرا، پرچم های ایران و شاخه های گل حضور داشتند و با هر نوای مداح بر سینه می کوبیدند.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد