کد مطلب: 7851

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان فیروزاباد از مجهز شدن سیستم بازرسی کارشناسان بهداشت محیط شبکه فیروزآباد به دستگاههای پرتابل بهداشت محیط خبر داد.

به گزارش فیروزنا: "سلطانعلی هوشیار" گفت: با در اختیار قرار دادن دستگاههای پیشرفته پرتابل به کارشناسان بهداشت محیط این شهرستان، امکان صحت بهداشت مواد غذایی و نگهداری آن در همان لحظه و مکان بوجود آمده است.

 

"علی یار ترابی" کارشناس بهداشت محیط این شبکه در آموزش کار با این دستگاهها به کارشناسان بهداشت محیط شهرستان عنوان کرد: این دستگاهها جهت شناسایی وضعیت پراکسید روغن در صنوفی که با روغن سر و کار دارند اعم از کارگاههای شیرینی فروشی، رستوران و فست فود ها، میزان نمک در خمیر، میزان آلودگی سطوح، اندازه گیری دمای یخچال و میزان PH آب کاربرد بسیار خوبی دارد و کار را برای کارشناس راحت تر نموده است.

 

ترابی تشریح کرد: با استفاده از دستگاه‌های پرتابل سنجش، نیاز به آزمایشگاه‌های کنترل غذا کمتر می‌شود به عنوان مثال با کمک این دستگاه می‌توانند سلامت روغن فست فودی‌ها یا قنادی را در محل بررسی کنند که از مزایای این دستگاه مداخله در محل به منظور ارتقاء سلامت، کیفیت و ایمنی غذا در سطح عرضه است.

 

وی با اشاره به تجهیز تیم‌های بازرسی به ترمومتر و دستگاه‌های سنجش برودت گفت: با کمک همین پارامتر ساده محیطی همکاران می‌توانند از مسمومیت احتمالی که ممکن است بر اثر عرضه غذای سرد یا گرم در رستوران‌ها رخ دهد جلوگیری کنند.

 

 ترابی در پایان گفت: سامانه 190 وزارت بهداشت به صورت 24 ساعته آماده دریافت شکایت مردمی است و مردم می‌توانند در شیفت‌های مختلف حتی در ایام تعطیل با کارشناسان تماس گرفته و از راهنمایی آنان بهره‌مند شوند.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد