مدیرکل میراث فرهنگی فارس خبر داد

مرمت بنای ساسانی قلعه دختر فیروزآباد

۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲:۵۷
کد مطلب: 7828

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس گفت: مرمت بنای تاریخی قلعه دختر فیروزآباد بااعتباری بالغ بر 700 میلیون ریال در دست اجرا است.

به گزارش فیروزنا: مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس اظهار داشت: این پروژه مرمتی در قسمت‌هایی از دیوار ضلع شرقی گنبد، دیوار حائل ضلع شمالی، حیاط و دیوارهای سطح اول ورودی بدنه و پوشش استحفاظی اجرایی می‌شود و از تاریخ 28 خردادماه 96 آغاز شده و تا پایان تیرماه تمام می‌شود.

 

وی به مرمت اضطراری در قسمت‌های مختلف بنا با در اختیار گذاشتن مصالح مورد نیاز کارشناسان و استادکاران اداره‌کل به‌صورت امانی نیز اشاره کرد و افزود: مرمت بنای تاریخی قلعه دختر فیروزآباد با اعتباری بالغ بر 700 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی سال 95 در دست اجرا است.

 

امیری با اشاره به اینکه قلعه دختر فیروزآباد یکی از بناهای تاریخی با ارزش فیروزآباد است که در کوه پادنا و تنگه تنگاب واقع شده، بیان کرد: این قلعه نشانه ظهور امپراطوری ساسانی و افول دولت اشکانی است و از سه جهت شمال، غرب و جنوب به صخره کوهستانی با ارتفاع غیرقابل نفوذ محصور است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس عنوان کرد: قلعه دختر فیروزآباد در سال 1315 به شماره 269 به ثبت ملی رسیده است و تلاش‌ها برای ثبت جهانی آن در قالب طرح محور ساسانی ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد