کد مطلب: 7698

در آینده ای نزدیک نقد های جدی و اساسی به عملکرد شهرداری وارد هست. از تحقق بودجه تا اعتبارات و قرار داد ها و مناقصات و... تا دیون شهرداری... و موارد اجرایی.. و اولویت بندی های اجرایی محل نقد و پاسخ گویی است

به گزارش فیروزنا: سالها پس از قفل شدن سکان شهرداری در یک گزینه بالاخره این قفل شکسته شده و یکی از اعضای شورای شهر برای سمت شهرداری فیروزآباد معرفی میشود و پس طی چالش های فراوان در رقابت سیاسی بین برخی جناح ها و نماینده  سابق، فیروزی سکان شهرداری فیروزآباد را در دست گرفته و جایگزین عبد المجید صادقی میگردد.

 

با وجودی که اولاد رییس اسبق شورا شهر و شهردار سابق بارها به صورت رسمی اعلام کرده بودند که دیدگاه توسعه ای به حاشیه های شهر فیروزآباد دارند و اولویت شهرداری مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است با چالش های زیادی را در مرکز  شهر فیروزآباد روبرو بودند.

 

بحث پارکینگ ، تغییر المان میدان امام و ... و شاید پر حاشیه ترین آنها بحث جمع آوری سایبان های بازار  که اعتراضات کسبه و اختلافات جدی اعضای شورای شهر را بدنبال داشت.

معزل ترافیک و پارکینک که از جمله اولویت های شورای شهر و از شعارهای انتخاباتی شورای عمرانی این دوره بود بدون راه حلی همچنان از مشکلات اساسی مرکز شهر باقی مانده است.

 

میدان امام با صرف هزینه زیاد آنچنان که باید چشم گیر از آب در نیامد ....!
 سایبان ها بدون طرح دقیق و جایگزین شتاب زده جمع آوری شده اما دوباره به حالت سابق باز گشت و طرح یک طرفه کردن روزبه تا مدرس بی نتیجه به حالت سابق بازگشت.... و جوی های که در تمامی کوچه ها معزل عبور و مرور مردم شد.

 

اما نقطه قوت شهرداری اتمام فضای سبز تل حاجی و سبز کردن حاشیه ها با موفقیت به پیش رفت و چهره ای تاز و نو به خیابان های خاک آلوده فیروزآباد بخشید. کارخانه آسفالت شهرداری پس از مدت ها به بهره برداری رسیدو...

 

شهردار جوان اما مرکز فیروزآباد و بازار را در اولویت کاری خود قرار داد ، این بار چالش آسفالت و نبود قیر با وجود زیر ساختی که از قبل فراهم آمده بود دیگر سد راه شهرداری نبود .

 

 دست سخاوت شهرداری رنگ روی نویی به آسفالت معابر مرکزی شهر و برخی از کوچه های خاکی داد. برخی از پیاده رو ها با که هنوز کاشی هایشان قابل استفاده بود کاشی کاری و با وجود روشنانی صاحب تیر برق فانتزی و چراغانی شد...

بلوار پاسداران  و بلوار امام حسین باغچه هایش با کاشت لامپ ال ای دی سبز شد.

 

و این تلاش بی وقفه برای آسفالت خیابان های مرکزی تا شب انتخابات ادامه داشت و در اوج تبلیغات انتخابات برخی از خیابان ها به دلیل مرمت آسفالت بسته شد!

 

اما شاید به جرات بتوان گفت از اقدامات موثر شهردار جوان مرمت و نو سازی جوی های آب و محل های عبور آب معابر عمومی و حذف و ساماندهی تابلوهای بیشمار تبلیغاتی است.

 

در حال حاضر شهردار جوان به دلیل بیشترین تمرکز در مرکز شهر کانون تبلیغات و توجهات قرار گرفته است و چندین بار نیز از خدمات وی در ستاد نماز جمعه تقدیر به عمل آمده است.

 

امااین نکته را باید در نظر داشت که خدمات باید مستدل و در برگیرنده تمام فضای شهری باشد .

 

کارهایی انجام شده که متمرکز در نقطه خاص و بیشترین بار تبلیغاتی را داشته است در صورتی که در گذشته تمرکز بر حاشیه های محیط شهری بوده است.

 

بنابر این باید دید که خدمات یاد شده متناسب با کل فضای شهری و در برگیرنده تمام محیط شهر بوده و به صورت مناسب توزیع گردیده ، اولویت ها در آن دیده شده است و از نظارت کافی بر خوردار بوده است یا فقط تمرکز در مرکز جنبه تبلیغاتی و ... دارد!؟

 

 به نظر میرسد در آینده ای نزدیک نقد های جدی و اساسی به عملکرد شهرداری وارد هست.

 

از تحقق بودجه تا اعتبارات و قرار داد ها و مناقصات و... تا دیون شهرداری... و موارد اجرایی.. و اولویت بندی های اجرایی محل نقد و پاسخ گویی است.

 

در حال حاضر شهردار جوان کانون توجهات و تبلیغات عمومی است و پذیرش نقد و ظرفیت آن وجود ندارد.

 

در حال حاضر این جدی ترین نقد بر عملکرد شهردار جوان است.

 

پس تا استقرار ترکیب جدید شورای شهر باید صبور بود و دید که آیا شورای شهر جدید فارغ از جناح بندی ها و رقابت های سیاسی گزینه دیگری برای شهرداری دارد یا دوباره فیروزی شهردار فیروزآباد باقی میماند.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد