کد مطلب: 7698

در آینده ای نزدیک نقد های جدی و اساسی به عملکرد شهرداری وارد هست. از تحقق بودجه تا اعتبارات و قرار داد ها و مناقصات و... تا دیون شهرداری... و موارد اجرایی.. و اولویت بندی های اجرایی محل نقد و پاسخ گویی است

به گزارش فیروزنا: سالها پس از قفل شدن سکان شهرداری در یک گزینه بالاخره این قفل شکسته شده و یکی از اعضای شورای شهر برای سمت شهرداری فیروزآباد معرفی میشود و پس طی چالش های فراوان در رقابت سیاسی بین برخی جناح ها و نماینده  سابق، فیروزی سکان شهرداری فیروزآباد را در دست گرفته و جایگزین عبد المجید صادقی میگردد.

 

با وجودی که اولاد رییس اسبق شورا شهر و شهردار سابق بارها به صورت رسمی اعلام کرده بودند که دیدگاه توسعه ای به حاشیه های شهر فیروزآباد دارند و اولویت شهرداری مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است با چالش های زیادی را در مرکز  شهر فیروزآباد روبرو بودند.

 

بحث پارکینگ ، تغییر المان میدان امام و ... و شاید پر حاشیه ترین آنها بحث جمع آوری سایبان های بازار  که اعتراضات کسبه و اختلافات جدی اعضای شورای شهر را بدنبال داشت.

معزل ترافیک و پارکینک که از جمله اولویت های شورای شهر و از شعارهای انتخاباتی شورای عمرانی این دوره بود بدون راه حلی همچنان از مشکلات اساسی مرکز شهر باقی مانده است.

 

میدان امام با صرف هزینه زیاد آنچنان که باید چشم گیر از آب در نیامد ....!
 سایبان ها بدون طرح دقیق و جایگزین شتاب زده جمع آوری شده اما دوباره به حالت سابق باز گشت و طرح یک طرفه کردن روزبه تا مدرس بی نتیجه به حالت سابق بازگشت.... و جوی های که در تمامی کوچه ها معزل عبور و مرور مردم شد.

 

اما نقطه قوت شهرداری اتمام فضای سبز تل حاجی و سبز کردن حاشیه ها با موفقیت به پیش رفت و چهره ای تاز و نو به خیابان های خاک آلوده فیروزآباد بخشید. کارخانه آسفالت شهرداری پس از مدت ها به بهره برداری رسیدو...

 

شهردار جوان اما مرکز فیروزآباد و بازار را در اولویت کاری خود قرار داد ، این بار چالش آسفالت و نبود قیر با وجود زیر ساختی که از قبل فراهم آمده بود دیگر سد راه شهرداری نبود .

 

 دست سخاوت شهرداری رنگ روی نویی به آسفالت معابر مرکزی شهر و برخی از کوچه های خاکی داد. برخی از پیاده رو ها با که هنوز کاشی هایشان قابل استفاده بود کاشی کاری و با وجود روشنانی صاحب تیر برق فانتزی و چراغانی شد...

بلوار پاسداران  و بلوار امام حسین باغچه هایش با کاشت لامپ ال ای دی سبز شد.

 

و این تلاش بی وقفه برای آسفالت خیابان های مرکزی تا شب انتخابات ادامه داشت و در اوج تبلیغات انتخابات برخی از خیابان ها به دلیل مرمت آسفالت بسته شد!

 

اما شاید به جرات بتوان گفت از اقدامات موثر شهردار جوان مرمت و نو سازی جوی های آب و محل های عبور آب معابر عمومی و حذف و ساماندهی تابلوهای بیشمار تبلیغاتی است.

 

در حال حاضر شهردار جوان به دلیل بیشترین تمرکز در مرکز شهر کانون تبلیغات و توجهات قرار گرفته است و چندین بار نیز از خدمات وی در ستاد نماز جمعه تقدیر به عمل آمده است.

 

امااین نکته را باید در نظر داشت که خدمات باید مستدل و در برگیرنده تمام فضای شهری باشد .

 

کارهایی انجام شده که متمرکز در نقطه خاص و بیشترین بار تبلیغاتی را داشته است در صورتی که در گذشته تمرکز بر حاشیه های محیط شهری بوده است.

 

بنابر این باید دید که خدمات یاد شده متناسب با کل فضای شهری و در برگیرنده تمام محیط شهر بوده و به صورت مناسب توزیع گردیده ، اولویت ها در آن دیده شده است و از نظارت کافی بر خوردار بوده است یا فقط تمرکز در مرکز جنبه تبلیغاتی و ... دارد!؟

 

 به نظر میرسد در آینده ای نزدیک نقد های جدی و اساسی به عملکرد شهرداری وارد هست.

 

از تحقق بودجه تا اعتبارات و قرار داد ها و مناقصات و... تا دیون شهرداری... و موارد اجرایی.. و اولویت بندی های اجرایی محل نقد و پاسخ گویی است.

 

در حال حاضر شهردار جوان کانون توجهات و تبلیغات عمومی است و پذیرش نقد و ظرفیت آن وجود ندارد.

 

در حال حاضر این جدی ترین نقد بر عملکرد شهردار جوان است.

 

پس تا استقرار ترکیب جدید شورای شهر باید صبور بود و دید که آیا شورای شهر جدید فارغ از جناح بندی ها و رقابت های سیاسی گزینه دیگری برای شهرداری دارد یا دوباره فیروزی شهردار فیروزآباد باقی میماند.

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان
ناشناس
|
|

۱۳۹۶/۴/۶ ۵:۲۳

پاسخ

سلام ایشان هر کاری کرده است وظیفه اش بوده و باید انجام میداده مالیات و عوارض می دهیم که این افراد کمک به نوسازی و آبادانی شهرمان کنند و ... خیابان ها رو بدون زیر سازی آسفالت کردنم هنر نیست خیانت کردن هست

همشهری
|
|

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۲:۱۸

قدرت تشکر
می‌خواهم درباره قدرت یک کلمه ساده با شما صحبت کنم. متشکرم.

این کلمه‌ای است که قدرت سلامتی، شادی، عملکردهای قهرمانانه و موفقیت را به ما می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد سپاسگزار شاد‌تر و دارای روابط دوستانه بهتری هستند. بر طبق تحقیقات بیان قدردانی ریتم تپش قلب را بهبود می‌بخشد و این امر کمک می‌کند استرس کم شود و تحت شرایط سخت، عاقلانه‌تر فکر و پیشرفت کنیم. از نظر فیزیولوژیکی؛ هم زمانی استرس داشتن و سپاسگزار بودن غیر ممکن است. هنگامی که سپاسگزارید جسمتان سرشار از احساسات خوب می‌شود، مغز شروع به ترشح هورمونهای اندورفین می‌کند، و این هورمون باعث بالا رفتن انرژی و روحیه شده و هورمونهای استرس را نابود می‌کند.
قدردانی برای سلامتی محیط کاری نیز ضروری است. در حقیقت دلیل اینکه چرا افراد کارشان را درست انجام نمی‌دهند به این دلیل است که آن‌ها احساس می‌کنند ازکارشان قدردانی نمی‌شود. یک متشکرم ساده و نشان دادن قدردانی می‌تواند تفاوت‌های زیادی ایجاد کند.
سپاسگزاری مثل ماهیچه است. هر چه بیشتر تمرین کنی قوی‌تر می‌شود. این هم ۴ روش برای تمرین سپاسگزاری برای هر روز از سال:

۱. پیاده روی سپاسگزاری انجام دهید- در کتاب اتوبوس انرژی جان گوردون درباره آن صحبت کرده است. ۱۰ دقیقه در روز را به این امر اختصاص دهید. هرآنچه که به خاطرش سپاسگزارید را بیان کنید. پاهایی برای راه رفتن، چشم‌هایی برای دیدن، خانواده‌ای پشتیبان…. این کار ما را برای داشتن روزی مثبت آماده می‌کند.
۲. شکرگزاری در هنگام غذا خوردن- هنگام غذا خوردن تشکر کردن را فراموش نکنید.
۳. نامه قدردانی بنویسید – مارتین سلیگمن پدر روان‌شناسی مثبت پیشنهاد می‌کند که ما نامه‌ای حاکی از قدردانیمان نسبت به شخص خاصی بنویسیم. تحقیقات او نشان می‌دهد کسانی که این کار را انجام می‌دهند طی یک ماه بعدی شادترند و کمتر دچار استرس می‌شوند.
۴. در محیط کاری از کلمه متشکرم زیاد استفاده کنید- به همکاران و افراد تیمتان با نشان دادن اینکه قدردان کارشان هستید، انرژی دهید. تشکر از مشتری‌هایتان فراموش نشود.
من هم به خاطر خواندن این مطلب از شما تشکر می‌کنم.

ناشناس
|
|

۱۳۹۶/۴/۷ ۸:۵۷

پاسخ

فریدونی خودش که خوب بود گزینه هاش هم عالی از اب دراومدن...دمت گرم نادرخان و یادت بخیرنرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد