کد مطلب: 7644

رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد از تشدید بازدید و نظارتهای بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان در راستای حفظ سلامت عمومی خبر داد.

به گزارش فیروزنا: خدابخش چگینی رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد گفت: حفظ و ارتقای سلامت روزه داران در ماه مبارک رمضان نیازمند کنترل عوامل محیطی از جمله آب مصرفی، مواد غذایی و بهداشت محیط است که برنامه‌ریزی لازم در راستای کنترل عوامل محیطی تمام مراکز و اماکن ضروری است.

 

وی با اشاره به هماهنگی واحد بهداشت محیط شبکه فیروزآباد با هیئت‌ امنای مساجد و اماکن متبرکه که محل برگزاری مراسمات ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان می باشد و اطلاع رسانی عمومی انجام شده در این راستا تصریح کرد: در برنامه سلامت ماه رمضان امسال در شهرستان فیروزآباد، 3 تیم فعالیت دارند که تعداد پرسنل فعال در هر اکیپ بازرسی در طول اجرای برنامه، 3 نفر است.

دکتر چگینی با بیان اینکه در اجرای برنامه سلامت ماه رمضان، کارشناسان و بازرسان در شهرستان از هیچ تخلفی چشم پوشی نمی کنند، افزود: سامانه 190 وزارت بهداشت بصورت شبانه روزی برای رسیدگی به شکایات مردمی در زمینه مواد غذایی، آب و شکایات، فعال هستند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد خاطرنشان کرد: توجه ویژه بر نظارت در تهیه و توزیع مواد غذایی در محل‌ های برگزاری مراسم، کنترل روغن در تهیه و طبخ غذا به ویژه شیرینی‌های سنتی از جمله زولبیا و بامیه، میزان نمک مصرفی در غذا و استفاده از نمک تصفیه شده ید دار و عدم استفاده از سنگ نمک در تهیه غذا و نیز توجه ویژه به ایمنی مواد غذایی از جمله میزان، نوع نمک، میزان و نوع روغن و مواد اولیه سالم مورد استفاده در تهیه غذا، مورد تاکید است.

 وی بیان داشت: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با گرمای هوا نظارت کارشناسان بهداشتی منطقه در راستای حفظ سلامت عمومی تشدید می شود و از مردم هم درخواست داریم تا علاوه بر توجه به توصیه های کارشناسان بهداشتی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در هنگام خرید و تهیه مواد غذایی از جمله عدم رعایت بهداشت فردی، نظافت و بهداشت محیط، نگهداری و فروش مواد غذایی غیر بهداشتی و تاریخ گذشته و موارد مشابه از طریق سامانه شکایات مردمی ۱۹۰ وزارت بهداشت را مطلع کنند.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد