کد مطلب: 7601

۸۸ نماینده مجلس در طرح سوالی از رئیس‌جمهور، خواستار توضیح وی به نمایندگان درباره وضعیت موسسات اعتباری شدند.

به گزارش فیروزنا به نقل از شیرازه، سیدمحمد جواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی؛ از جمع اوری امضا از نمایندگان مجلس برای سوال از رئیس جمهور در خصوص عملکرد دولت و بانک مرکزی درباره عملکرد موسسات مالی و اعتباری خبر داد و گفت: 88 نفر از نمایندگان طی نامه ای از رئیس جمهور در خواست کرده اند تا برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان درباره عملکرد دولت و بانک مرکزی در قبال موسسات مالی و اعتباری در صحن علنی مجلس حضور یابد.

وی افزود: با توجه به قانون، مجلس مستقیما نمی تواند از رئیس بانک مرکزی سوال کند؛ بنابراین بر اساس نامه نمایندگان رئیس جمهور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در خصوص عملکرد دولت و بانک مرکزی در زمینه نابسامانی مؤسسات مالی و اعتباری به‌ویژه کاسپین و فرشتگان و از جمله اعتراضات و نارضایتی‌های مردم به پاسخگو نبودن مسئولان در قبال مطالبات و سپرده‌هایشان جواب خواهند داد.

علی وقف‌چی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس نیز گفته است روز 11 تیرماه پس از جمع‌آوری امضاها این نامه در اختیار هیئت رئیسه مجلس قرار داده می‌شود تا در دستور کار صحن علنی پارلمان قرار گیرد.

متن کامل سوال از رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

هیئت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

به استناد اصل 88 قانون اساسی، سوال ذیل از رئیس‌جمهور با امضای نمایندگان تقدیم می‌شود، مستدعی است اقدام مقتضی و قانونی انجام شود.

نظر به مشکلاتی که برای سهامداران برخی از موسسات اعتباری مانند کاسپین، آرمان، ثامن‌الحجج و غیره در چند سال اخیر پدید آمده و ریشه اصلی آن نقص در نظارت بانک مرکزی بوده است و از طرفی مجلس نمی‌تواند از رئیس بانک مرکزی سوال کند و توضیحات و رفتار ایشان نیز قانع‌کننده نبوده است و از طرف دیگر حقوق مردم نیز در حال ضایع شدن است، لذا از رئیس محترم جمهور تقاضا داریم پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه نمایند، گرچه قبول داریم که نقطه آغازین این مشکل قبل از دولت فعلی بوده است.

 

منبع:شیرازه

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد