کد مطلب: 7475

در بخش صدای مردم فیروزآباد این هفته به یادداشت یکی از شهروندان در خصوص انتخابات شورای شهر تا افزایش خود سرانه کرایه تاکسی ها توسط راننده ها می پردازیم

یکی از شهروندان فیروزآبادی در یادداشتی یه انتخابات شورای شهر فیروزآباد می پردازد و اینگونه می نویسد

 

انتخابات شورای اسلامی شهر فیروزآباد به  سرانجام رسید و 7 نفر از نامزدهای محترم ، توانستند بیش ترین رای را از شهروندان کسب کنند ..
حالا شهر فیروزآباد می ماند و 7 منتخب، و وعده هایی که انتظار تحقق می کشند...
خوشبختانه هر 7 منتخب ، باتجربه اند و فردا روز، نمیتوانند  به جوانی و خامی سایر همقطاران خود ، تمسک جویند ..
سخنی با مردم: روحیه مطالبه گری را تا انتهای 4 سال خدمت شورای پنجم حفظ کنیم اگر خدمتی صورت گرفت تشکر کنیم و اگر کاستی مشاهده شد تذکر دهیم..
سخنی با نامزدهایی که رای نیاورده اند: رای نیاوردن به معنای شکست نیست بلکه یک فرایند منطقی می باشد 76نامزد با 7 کرسی!! طبیعیست که از هر 11 نامزد، یک نفر رای می اورد!همینکه خود را به محک انتخاب مردم گذاشتید موفق شده اید زیرا، کمترین شما ، 400 رای را به خود اختصاص داده است این یعنی 400 نفر به توانمندی شما ایمان دارند و این، دستاورد کمی نیست حتما در مصاف های بعدی، موفق خواهید شد..

سخنی با منتخبین:
مردم دین خود را با مشارکت مثال زدنی ادا کردند حالا نوبت شماست..
همه هفت نفر به صورت انفرادی رای اورده اند یعنی توان اقناع و اغنا را در خود می دیده اند که نیازی به ائتلاف نداشته باشند! بنابراین، ناهمسویی سایر اعضای شورا را در مصوبات، نباید بهانه کنند چون توان اقناعی خود را با حضور انفرادی،فریاد زده اند..

واژه پیروز یا بازنده را برای سایر نامزدها به کار نبرید! عده ای رای اورده اند و عده ای رای نیاورده اند   در ادبیات سیاسی، به رای اورندگان و رای نیاوردگان ، بازنده یا پیروز نمیگویند.
اگر 76 نامزد محترم نبودند انتخابات با شور و هیجان برگزار نمیشد پس هم نامزدهای رای اورنده و هم مردم و هم دولت، باید قدردان انها باشد که  از خود مایه گذاشته و فضای انتخابات را برای یک انتخاب خوب، هموار  کردند..

شورا سکوی خدمت است نه پرتاب: به دلیل تعدد نامزدهای محترم، نزدیکی رای های نامزدها،بسیار بهم نزدیک شده که گاها ، اختلاف ارا، از  تعداد انگشتان یک دست نیز بهم نزدیک تر است لذا باید منتخبین عزیز، رای های خود را حق الناس حساب کرده و تا انتها، بر سر این پیمان خود با مردم( رای اعتماد مردم) باقی بمانند و خدای ناکرده، به هر دلیلی از زیر مسئولیت شورا، شانه خالی نکنند چون در سایر شهرستانها، مشاهده شده، عضو منتخب ، توان تحمل فعالیتهای شورا را نداشته و انصراف داده یا بدتر از ان، برای تصدی مسئولیتی ، نامزد شورای شهر شده است و کرسی شورای شهر را به مثابه سکوی پرتاب می نگریسته است.

 

یکی دیگر از شهروندان به مقوله افزایش کرایه تاکسی ها در سطح شهرستان می پردازد و می نویسد

 

از شما خواهش میکنم به گوش سازمان تاکسیرانی شهرستان فیروزآباد برسانید هرکسی از راه می رسد نشود راننده تاکسی شهر.

متاسفانه بعضی از این راننده تاکسی ها فاقد یک اخلاق خوب برای جابجایی مسافرین هستند. هرلحظه آماده اند یک اسلحه سرد (چاقو، چوب،... )از ماشین در بیاورند و به مسافرین یا راننده دیگر تاکسی ها حمله کنند. از نظر رانندگی هم واقعا در سطح پایینی قرار دارند.

جسارت نشود نمیگویم همه آنها ولی همین عده ای کم هم نبایدوجود داشته باشد.  متاسفانه در هر نقطه ای که بخواهند توقف میکنند برای سوار کردن یک نفر مسافر از یکدیگر سبقت میگیرند.

من از سازمان تاکسیرانی خواهش میکنم حداقل سالی یکبار برای این آقایون بزرگوار جلسه توجیهی گذاشته شود. اینها مسئولیت بزرگی دارند. مردم به اینها اعتماد میکنند.با تشکر
 

و اما پاسخ سازمان تاکسی رانی به این شهروند عزیز

باسلام .به اطلاع  شهروندان  میرسانیم نرخ اژانس های تلفنی امسال برای اولین بار توسط امور صنفی وبدون اطلاع وهماهنگی تاکسیرانی افزایش وابلاغ گردید.

با توجه تعداد بسیار زیاد تاکسی وترافیک شهر تعداد محدودی از تاکسی ها بصورت نوبتی وبقیه بصورت روال قبل کار میکنند.

شهروندان گرامی میتوانند ده متر بعد از  تاکسی های منتظر باتاکسی های چرخشی اقدام به جابجایی وانجام امور روزانه بپردازند.

درمورد افزایش نرخ تاکسی  هنوز به تایید فرمانداری نرسیده.درصورت مشاهده کتبا به سازمان تاکسیرانی مراجعه نمایید تا برخورد قانونی صورت پذیرد.

 

 

شهروندان عزیز می توانند مشکلات شهر و محله  خود را نیز می توانید از طریق بخش صدای مردم فیروزآباد سایت و کانال خبری فیروزنا منعکس کنند.


برای ارسال مشکلات خود از طریق واتساپ به شماره 09392729626

و از طریق تلگرام به آی دی زیر


firooznaadmin

مراجعه کنید

 

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد