جانشین بسیجی دانشجویی دانشگاه عالی فیروزآباد:

فرد اصلح به لبخند استکبار اعتماد نمی کند

۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶:۴۲
کد مطلب: 7246

جانشین بسیجی دانشجویی دانشگاه عالی فیروزآباد گفت: در نظام اسلامی مهمترین آفتی که می تواند پایه های اصلی جامعه را از درون تهی کند، اشرافیت و اشراف گرایی است. یک فرد اصلح نمی تواند در برابر اشرافیت سکوت کند و مرز بندی روشنی نداشته باشد.

به گزارش فیروزنا: ابوالفضل قانعی جانشین بسجی دانشجویی دانشگاه عالی فیروزآباد در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه شهرستان بیان داشت: گشایش های اقتصادی مطالبات عامه مردم هست، اکنون که یکی از مهمترین اولویت های کشور بیش از هر زمان دیگری مباحث اقتصادی است، می بایست تمامی مسئولین کشوری، رسانه ها و مطبوعات وظیفه اول خود را حل موضوعات و دغدغه های اقتصادی مردم قرار دهند، هیچ کدام از اقشار و گروه های مختلف کشور نباید از این اولویت ملی چشم پوشی کنند.


وی افزود: خطری که حضرت امام(ره) بسیار بر آن تاکید می کردند خطر مشکلات اقتصادی برای جامعه اسلامی بود. امام این را خطری برای مردم می دانستند.


قانعی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در خصوص مایوس شدن مردم از اسلام در صورت حل نشدن مشکلات اقتصادی شان تصریح کرد: مشکل ما آنجایی است که متاسفانه صحبت های ولی امر خود را روی زمین می گذاریم مقام معظم رهبری بارها از اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیه داخلی اقتصادی صحبت کردند که این به معنای خارج شدن از وابستگی به اقتصاد نفتی است و این در حالی است که افتخار مسئولین ما صحبت کردن از رشد اقتصادی است که بیشتر آن تا کنون وابسته به تولیدات نفت بوده است.

 

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه عالی فیروزآباد مصیب کشور را وابستگی اقتصاد کشور به نفت دانست و اظهار داشت: مصیبت کشور وابستگی به نفت است چون دشمن متوجه شده است که تنها راه ضربه زدن به این نظام از مسیر اقتصاد و آن هم تحریم تولیدات نفتی است، چون در تمامی این سال ها مسئولین کشوری توجهی به فرموده های رهبری نداشتند.

 

وی با اشاره به نام گذاری سال 96 به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال توس طمقام معظم رهبری گفت: مشکل کشور این است که مسوولین کشوری چشم به اقدامات کشورهای بیگانه دوخته اند تا در کشور سرمایه گذاری کنند، شغل ایجاد کنند.


قانعی اصلی ترین ضعف جمهوری اسلامی را اقتصاد عنوان کرد اضافه کرد: دشمن از همین ناحیه قصد ضربه زدن به نظام را دارد و می خواهد مردم را از نظام ناامید کند و تاکید چند ساله مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد هم به همین دلیل است و مردم باید به برنامه های اقتصادی کاندیدا های ریاست جمهوری توجه کنند و اصلح ترین فرد انتخاب کنند.


فعال دانشجویی دانشگاه عالی فیروزآباد یکی دیگر از خطر تهدید کننده نظام را خطر جریان نفوذی در کشور برای دلسرد کردن مردم از نظام اسلامی دانست و گفت: اگر به تاریخ نگاه کنیم و دلایل سقوط اتحاد جماهیر شوروی به عنوان یک ابر قدرت دنیای آن زمان را در نظر بگیریم، متوجه سه عنصر کلیدی در فروپاشی شوروی خواهیم شد؛ وجود اصلاح طلبان تکنوکرات که بعد از استالین نسبت به غرب (دشمنان خود) مماشات نشان دادند و همچنین وجود افراد نفوذی همچون گورباچف در راس قدرت اجرایی شوروی که با سیاست های غلطی که در راستای منافع غرب بود کشور را به انحطاط کشاند و مورد بعد هم تهاجم فرهنگی آن زمان غرب به رهبری آمریکا و با ابزار هالیوود(و رسانه ها) بود که جامعه شوروی را نسبت به آرمان های خود دلسرد کرد و در سبک زندگی مردم تغییر به وجود آورد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله انتخابات پیش رو پرداخت و گفت: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم و باید تلاش کنیم افرادی بر کرسی‌های مسئولیت بنشینند که بتوانند حرکت رو به جلوی انقلاب را با شتاب بیشتری ادامه دهند.


ابوالفضل قانعی افزود: مهمترین حربه‌ای که دشمن برای زمین‌گیر کردن انقلاب اسلامی و نظام استفاده می‌کند، فشار اقتصادی است و امروز باید کسی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود که توان مدیریت اقتصادی کشور را داشته باشد و کسی که توان ساماندهی و مدیریت کشور را در این جنگ نابرابر اقتصادی ندارد، نباید وارد عرصه انتخابات شود.
 

 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد