کد مطلب: 6305

رئیس بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد گفت: دستگاه سنگ شکن کلیه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در بیمارستان قائم فیروزآباد نصب و راه اندازی شده است که گام مهمی در درمان بیماران کلیوی است.

به گزارش فیروزنا: دکتر اکبرى رییس بیمارستان حضرت قائم فیروزآباد از خریداری و راه اندازی دستگاه سنگ شکن در بیمارستان فیروزآباد خبر داد و گفت: این دستگاه با هزینه اى بالغ بر یک میلیارد ریال خریدارى و در اتاق عمل بیمارستان راه اندازى شده است که گام مهمى در درمان بیماران نیازمند و خدمت رسانى به مردم منطقه و بى نیاز شدن آنها از مراجعه به بیمارستان هاى شهرهاى جهرم و شیراز صورت گرفته است.
دکتر رضایى متخصص کلیه در بیمارستان فیروزآباد اظهار کرد: که با راه اندازى این دستگاه عمل PCNL به منظور خارج کردن سنگ کلیه از راه ایجاد شکاف در پوست بیمار صورت می گیرد که امروزه این روش به عنوان درمان طلایى در معالجه سنگ هاى بزرگ و سنگ هایى که با سنگ شکنى جواب نمى دهد مورد استفاده قرار مى گیرد.
رضایی در تشریح روش اجراى این عمل گفت:  این روش جراحى به صورت بسته و با اجراى بیهوشى کامل یا بى حسى نخاعى انجام می شود و در طى آن با ایجاد یک برش حدود 3-2 سانتى متر در پشت یا پهلوى بیمار ابزار مورد نیاز و یک دوربین کوچک براى مشاهده محل عمل وارد کلیه شده و سنگ کلیه با سنگ شکن خرد شده و سپس خارج مى شود.
وى در پایان افزود: در این روش به طور معمول بیمار در روز دوم بعد از انجام جراحى از بیمارستان مرخص مى شود.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد