کد مطلب: 6236

میثم امیری مسول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه های فیروزآباد در یادداشتی به نقض برجام توسط آمریکا پرداخت

به گزارش فیروزنا: میثم امیری مسول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه های  فیروزآباد  در یادداشتی نوشت: 

سه سال پیش مردی کلید به دست وارد نهاد ریاست جمهوری کشورمان شد. آن روز ها می گفت: تمام مشکلات ما را با این کلید حل می کند.

 او گفت با کلیدش 100 روزه اقتصاد را سر و سامان می دهد اما دیدیم که 1000 روز گذشت و اتفاقی نیفتاد. وقتی از او می پرسیدند که قفل مشکلات کشور را چه می دانید ؟ گفت :تمام مشکلات کشور از تحریم است ، گرانی، تورم، بیکاری، محیط زیست و حتی آب خوردن مردم!!! گفت :با  مذاکرات تحریم هارا بر می دارد تا این مشکلات برطرف شوند و مردم در رفاه زندگی کنند !!!!!

  آقای روحانی وعده های 100روزه خود را محقق که نکرد هیچ !!! بلکه با تکیه بر کدخدا بر مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و کشور نیز افزود!!!.

 و پس از تکرار مکرر جمله ی ((من به این مذاکرات خوشبین نیستم)) توسط مقام معظم رهبری و گوش نسپردن بعضی از مسئولین به این بیان  ، این دولت مردان که گفتند به برجام و مذاکرات خوش بین هستیم،آمریکا شیطان نیست، بدعهد نیست و... گوش به بیانات رهبری نکردند و پنبه در گوش فرو بردند و باید این نکته را بگویم که فقط پنبه را برای منویات حضرت آقا مورد استفاده قرار دادند چون تمام و کمال صحبت ها،ایمیل ها و مکاتبات استکبارجهانی که در راس آن کشور آمریکا است بدون هیچ کم وکاستی را انجام دادند !!!!

،اکنون برای ساده لوحانی که پیشرفت و توسعه را در گرو کلماتی همچون جهانی شدن می دیدند، واضح و مبرهن شد که دست دوستی با کسانی که امام خمینی(ره) آنها را شیطان بزرگ نامید راه به جایی نبرده و نخواهد برد.

اگر قرار بود رابطه با آمریکا تغییری در روند و بهبود اوضاع اقتصادی کشور ایجاد کند باید کشورهای اروپایی که با امریکا رابطه دارند، این پیشرفت را لمس می کردند، در حالی که کشور هایی نظیر اسپانیا و یونان به رغم رابطه با آمریکا نه تنها پیشرفت نداشته اند بلکه اقتصاد آنها از درون در حال فروپاشی است.

اگر در زمان تصویب برجام عجله نمی شد شاید کار به اینجا نمی رسید. توجه به تعلیق های سال 82 و83 در رابطه با غنی سازی اورانیوم باید مورد توجه قرار می گرفت چرا که حدیث مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود مصداق همین امر است. درخت برجام نه تنها بار نداد بلکه میوه ی آن همچون میوه ی درخت زقوم کام پیشرفت علمی و هسته ای کشور را تلخ کرد. با توجه به آنکه رهبری بارها قبل از انجام مذاکرات از واژه ی نفوذ و رخنه در بسیاری از مسائل یاد کردند. اما باز شاهد غفلت از جزئیاتی بودیم که منجر به رخنه شد.

جمله ی((اگر با امریکا سازش کنیم تمامی مشکلاتمان حل می شود))جمله ای است که ساده لوحی گوینده را نشان می دهد. چگونه می توان به کشوری که از هیچ امری برای ضربه زدن به بدنه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امتناع نکرده، اطمینان کرد. حال باید سوال کرد که ثمره ی برجام چه خواهد بوده؟؟؟

اکنون نمایندگانی که تا دیروز در رابطه ی با تصویب برجام عجولانه برخورد می کردند، بر این امرصحه می گذارند که تصویب برجام در آن مدت زمان کوتاه،کاری بس اشتباه بود. حال جای این سوال باقیست که چگونه این همه شتاب برای چنین قرار دادی صورت گرفت؟؟؟ مگر نه اینکه رهبری بارها نگرانی خود را در رابطه با عجله نسبت به این امر بیان فرمودند! توجه به نص صریح آیات قرآن گره گشای تمام مشکلات خواهد بود، اگرالبته توجه شود. توجه به سوره ممتحنه آیه 1:( (اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد دشمن من و دشمن خودتان را به دوستى برمگيريد [به طورى] كه با آنها اظهار دوستى كنيد و حال آنكه قطعا به آن حقيقت كه براى شما آمده كافرند [و] پيامبر [خدا] و شما را [از مكه] بيرون مى كنند كه [چرا] به خدا پروردگارتان ايمان آورده‏ ايد اگر براى جهاد در راه من و طلب خشنودى من بيرون آمده‏ ايد [شما] پنهانى با آنان رابطه دوستى برقرار مى ‏كنيد در حالى كه من به آنچه پنهان داشتيد و آنچه آشكار نموديد داناترم و هر كس از شما چنين كند قطعا از راه درست منحرف گرديده است.)) می تواند چراغ راهی باشد برای کسانی که رابطه ی با آمریکا را حلال هر مشکلی می دانند...!!!

توجه به ظرفیت های درونی که پیشنهاد رهبری برای حل مشکلات اقتصادی کشور است، باید توسط مسئولین جدی گرفته شود. مگر نه اینکه در هر قسمتی که به توانایی های داخلی تکیه شد پیشرفت نیز به دنبال آن حاصل شد، پیشرفت های موشکی و هسته ای از همین طیف بوده اند. اگر برجام امروز به بار ننشست و از مسائل اقتصادی مردم مشکلی را حل نکرد بدان جهت بود که توجه به توانایی های داخلی را از بین برد. نبود آینده پژوهی در مسائلی همچون برجام ضعفی بزرگ است که لازم است مسئولین به این امر توجه ویژه داشته باشند.حیله و مهندسی سیاسی امریکا بر این بود که با فشار برخی از درون و بیرون توسط رسانه ها ملت را در مقابل رهبری قرار بدهند، با این ترفند که حتی آب خوردن مردم را وابسته به مذاکره و تحقق برجام بدانند، اما به حمدلله این حیله توسط درایت رهبری خنثی شد.چرا که((وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ)) آل عمران ﴿۵۴﴾

والسلام 

 


 

نام:
ایمیل:
نظر:
 
نظرات بینندگان

نظر سنجی

عملکرد فیروزنا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نرم افزار شهر من
پایگاه تحلیلی خبری فیروزآباد